0 800 307 555
0 800 307 555

Подорожчання електроенергії не уникнути — пояснення Міненерго


Подорожчання електроенергії не уникнути — пояснення Міненерго

Тарифи на електроенергію для населення повинні зрости, оскільки ринкова ціна електроенергії для населення вдвічі вища, ніж нинішня – 1,68 грн за кВт-год завдяки урядовим обмеженням на ринку електроенергії.

Про це повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко на власній сторінці у Facebook.

Читайте також: «Укренерго» пропонує з серпня підвищити тариф на передачу електроенергії на 21%

Кінцева ціна на світло для споживачів складається з безпосередньо вартості електроенергії на ринку, тарифу на її передачу високовольтними мережами НЕК «Укренерго», тарифу на розподіл низьковольтними мережами операторів систем розподілу, тарифу на поставку і податків. А сьогодні в умовах ринку тариф для населення має бути вдвічі вищим і відрізнятися в залежності від регіону України.

За словами урядовця, вже з 1 липня 2019 року ціна світла для побутових споживачів повинна була бути вищою за поточну (1,68 грн за кВт-год) і диференційованою залежно від області. Станом на 11 травня ціна повинна була становити від 2,60−2,96 грн за кВт-год по Києву та Дніпропетровській області до 3,70−4 грн за кВт-год в Івано-Франківській та Луганській областях. Найвищий тариф на розподіл зараз саме в Луганській області.

Бойко відзначив, що після скасування з січня 2021 року дії пільгового тарифу на електрику в розмірі 90 коп. за перші 100 кВт-год, середньозважена ціна на електрику зросла на 32%, з 1,21 грн за кВт-год до 1,60 грн за кВт-год. А зараз середня вартість електричної енергії для побутових споживачів становить близько 1,60 грн за кВт-год (з урахуванням зонного обліку), з яких тільки транспортна складова (середньозважена) становить 1,51 грн за кВт-ч. Таким чином, безпосередньо на електричну енергію залишається тільки 9 коп.

Заступник міністра відзначає, що ціна на електроенергію безпосередньо впливає на розмір платіжки для близько 16,7 млн побутових споживачів і охоплює все населення України.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на Finance_ukr та першими дізнавайтесь про новини у світі фінансів 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua