0 800 307 555
0 800 307 555

Електрокари будуть дешевшими за автомобілі з ДВЗ в Європі до 2027 року - дослідження


Електрокари будуть дешевшими за автомобілі з ДВЗ в Європі до 2027 року - дослідження

Витрати на виробництво електромобілів у Європі будуть нижчими від витрат на виробництво автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння до 2027 року. Електрокари стануть дешевшими і до 2035 року можуть скласти 100% нових продажів.

Про це йдеться в дослідженні Bloomberg New Energy Finance.

Читайте також: Кожен п’ятий покупець електромобілів повертається до паливних

«Електромобілі стануть реальністю для всіх нових покупців протягом шести років. Вони будуть дешевшими за автомобілі з ДВЗ для всіх, від чоловіка з фургоном в Берліні до сім’ї, що живе в румунському селі», — заявила старший директор з транспортних засобів та електричної мобільності компанії Transport and Environment Юлія Полисканова.

Повідомляється, що автовиробники масово переходять на електричні та гібридні моделі, щоб знизити середні викиди до рівня, встановленого Європейським Союзом в 95 г СО2/км. В іншому разі компанії можуть зіткнутися з серйозними штрафами.

Згідно з дослідженням, електричний седан, який в 2020 році коштував близько 40 тис. євро до вирахування податків, в 2026 році буде продаватися за тією ж ціною, що і модель з ДВЗ — близько 20 тис. євро. Зниження вартості акумуляторів і використання виробничих ліній, призначених для виробництва електромобілів, в середньому здешевить їх купівлю навіть без субсидій.

Дослідники також прогнозують, що продажі електромобілів на європейському авторинку можуть досягти 100% до 2035 року, якщо збільшити цільові показники викидів вуглецю в транспортних засобах і активізувати інші заходи для стимулювання ринку, такі як більш активне поширення зарядних станцій для електромобілів.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua