0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати придумали, як замістити половину імпорту газу


Депутати придумали, як замістити половину імпорту газу

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 5464, який стане ключовим для запуску і розвитку в Україні ринку біометану. Це, як запевняють в Держенергоефективності, дозволить замістити 8 млрд «кубів» газу щороку.

«З огляду на те, що торік Україна імпортувала близько 16 млрд кубометрів газу, то фактично половину цього імпорту можна забезпечити за рахунок виробництва вітчизняного біометану», — зазначив заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко.

Щоб сприяти розвитку цієї сфери, на законодавчому рівні пропонується ввести термінологію, визначити особливості доступу виробників біометану до газотранспортних і газорозподільчих систем.

Документ також пропонує ввести реєстр виробництва, споживання біометану і порядок надання гарантій походження біометану.

Серед іншого прийняття законопроекту дозволить розширити можливості виробників біометану в реалізації електричної і теплової енергії безпосередньо у споживача і збільшити енергетичну ефективність утилізації виробленого біогазу.

Ще один важливий пункт — законопроект допоможе зменшити викиди парникових газів і підвищити економічну привабливість біогазових проектів для потенційних інвесторів.

Нагадаємо, в Україні заявили про можливість замістити природний газ його аналогом, що виробляється з сільськогосподарських відходів, ще в середині квітня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua