0 800 307 555
0 800 307 555

Виведення бізнесу з «тіні» може збільшити надходження до бюджету на 50-60%, — нардеп


Виведення бізнесу з «тіні» може збільшити надходження до бюджету на 50-60%, — нардеп

Влада повинна не збільшувати податковий тягар для «білого» бізнесу, а зменшувати обсяг «тіньового» через податкову лібералізацію.

Про це заявила народний депутат, член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

«Білі підприємства і так мають зараз величезне податкове навантаження. Треба боротися і давати інструменти для того, щоб з тіні підняти великий пласт економіки, 40 і більше відсотків за різними даними, тіньової економіки в Україні. Всі вони повинні також сплачувати податки. Ви зрозумійте, наскільки ми можемо збільшити надходження в бюджет. На 50−60%», — сказала Южаніна.

За її словами, зараз Україна повинна йти шляхом податкової лібералізації, а не посилення податкового тиску. Саме зменшення податків дозволить вивести економіку з тіні.

«Що породжує тіньову економіку? Найбільше — неможливість сплатити податкове навантаження на фонд заробітної плати. Тому що коли треба за кожні 100 гривень заплатити 415 гривень в бюджет, то, наприклад, середній український бізнес такого податкового навантаження не витримує», — пояснила Южаніна.

Вона також нагадала, що саме такий результат дало зменшення ЄСВ у 2016 році – в результаті зниження ставки податку майже вдвічі обсяг надходжень від нього не змінився, тобто більше підприємців почали виплачувати людям «білу» зарплату.

«Коли в 2016 році знизили ставку єдиного соціального внеску з 40 і більше відсотків, від 40 до 46, до 22%, за два роки фонд заробітної плати зріс до тих розмірів, що в абсолютній величині єдиного соціального внеску платили стільки ж. Чому він зріс? Тому що тоді була якраз і податкова амністія», — розповіла Южаніна.

Нагадаємо, раніше народний депутат України Олександр Качура заявив, що держава повинна допомогти бізнесу вижити в кризу і надати максимальну фінансову підтримку і знизити податки, а не збільшувати їх.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua