На вторинці ажіотаж: українці кинулися скуповувати малогабаритне житло — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На вторинці ажіотаж: українці кинулися скуповувати малогабаритне житло

Нерухомість
10229
За 4 місяці 2021 року кількість угод на вторинному ринку Києва збільшилася мінімум на 5−7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Про це повідомив президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АСНУ) Юрій Піта.
У цей період в Києві найбільш затребуваним виявилося малогабаритне житло (1-і 2-кімнатні квартири площею до 50 «квадратів»).
Основними причинами зростання продажів експерти вважають розвиток іпотечного кредитування, зокрема впровадження програми «Доступне житло», а також зосередження внутрішнього потенційного інвестора на українській нерухомості.
«Частина громадян намагається вкласти наявні кошти в нерухомість не тільки заради збереження капіталу, а ще з метою отримання прибутку. Закриті кордони під час літньої пандемії тільки спонукають матеріалізувати наявні статки, а не виводити капітал з країни», — підкреслила голова Київського міського відділення АСНУ Олена Гайдамаха.
За її словами, наразі найбільшим попитом у столиці користується житло економ-сегмента: левова частка всіх угод, а це понад 60%, припадає на квартири площею до 50 м2. При цьому близько 80% потенційних покупців зацікавлені в придбанні житла, побудованого після 2000 року.
У найбільших містах, таких як Одеса, Львів, Харків і Дніпро, кількість угод також зросла — в середньому на 3−5%.
«У сегменті 3-х і багатокімнатних квартир під час квітневих локдаунів попит знизився на 10−15%, а в деяких містах і до 20%. Однак травневе послаблення карантину сприяє реалізації відкладеного попиту. З початку травня, в порівнянні з початком квітня, кількість угод залежно від площі і локації житла зросла на 3−5%», — розповів Юрій Піта.
Що стосується вторинного ринку житла в передмістях, то експерт помітив, що з другої половини квітня спостерігалося зростання попиту в межах 10−12% майже у всіх регіонах. Причому більше ніж 40% попиту припало на приватні будинки площею 80−150 м2 на відстані до 20 км від міських меж.
Залежно від розташування, якості та площі будинків, вартість житла в приватному секторі зросла до 5−6%. Однак у 85% всіх заміських об’єктів, виставлених на продаж, ціни зберігалися на рівні кінця 2020 року.
«З січня до квітня цінова динаміка на вторинному ринку заміської житлової нерухомості була досить стабільною і прогнозованою. Найбільш популярні квартири площею до 50 м2 зросли в ціні в середньому на 3−5% залежно від локації, стану будинку і якості.
За прогнозами рієлторів, пік активності на вторинному ринку житлової нерухомості України припаде на другу половину травня і очікувано протримається до кінця червня.
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас