Шахраї роблять дублікати карток українців за допомогою банкоматів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шахраї роблять дублікати карток українців за допомогою банкоматів

Кримінал
3879
В Україні шахраї встановлюють в банкомати спеціальні пристрої, які дозволяють зчитати дані картки і створити її дублікат. Нацбанк озвучив головні правила про те, як не стати жертвою обману.
Про це пише Обозреватель.
Іноді шахрайський пристрій (скімінг) можна впізнати навіть неозброєним оком.
Як правильно користуватися банкоматом:
  • Порівнювати зовнішній вигляд банкомату з його екранною заставкою.
  • Прикривати клавіатуру під час введення PIN-коду. У такій спосіб, щоб його неможливо було підгледіти за допомогою мікровідеокамери.
  • Підключити послугу інформування про операції з використанням картки. Це дозволить вчасно заблокувати картку, у разі шахрайських операцій з вашим рахунком.
  • Встановити індивідуальні ліміти на зняття готівки, які відповідають саме вашій платіжній поведінці. Шахраю не вдасться всю суму зняти одразу, у вас з’явиться час заблокувати свою картку.
  • Надавати перевагу платіжним карткам з чіпом, у яких складніший алгоритм захисту на відміну від карток з магнітною смугою.

Довідка Finance.ua:

  • 77% шахрайських схем припадає на інтернет та соціальну інженерію — маніпулятивний психологічний вплив на жертву. 22% крадіжок із банківських карток здійснюється через банкомати.
  • У 2020 році кіберзлочинцям вдалося вкрасти понад 252 мільйони гривень, а найпопулярнішим методом став обман продавців за допомогою сайтів-підробок.
  • Інколи у житті трапляються ситуації, коли фінансові установи вимагають повернути гроші, які людина ніби то взяла. Але людина вперше чує, що вона оформила онлайн кредит. Що робити в такому випадку?
Багато порад про те, як зберегти свої заощадження, в нашому телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас