0 800 307 555
0 800 307 555

«Нафтогаз» виграв у Фірташа справу на 1 млрд гривень


«Нафтогаз» виграв у Фірташа справу на 1 млрд гривень

Північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу НАК «Нафтогаз України» і скасував позов ТОВ «Дніпропетровськгаз збут», згідно з яким національна компанія повинна була виплатити 1 млрд гривень.

Про це пише Finbalance.

Донедавна в держреєстрі засновником ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» був вказаний «Дніпропетровськгаз», який входить у групу «РГК» (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем (наразі ж як засновники цього ТОВ фігурують кіпрські компанії Porala Ventures Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Ventures Limited, Matheron Limited, Krezer Holdings Limited).

Зокрема, ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» зазначало, що з липня 2015 року по січень 2019 року придбало в «Нафтогазу» газ для побутових споживачів на 18,5 млрд гривень, зокрема й для потреб населення без лічильників газу — на 2,7 млрд гривень.

Спір виник через зміну урядом норм споживання газу для населення в разі відсутності газових лічильників. ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» висловлювало думку, що в нього сформувалася переплата, і компанія намагалася відсудити її в «Нафтогазу». Підставою для свого позову ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» називало постанову Кабміну № 143 від 27.02.2019.

Натомість Північний апеляційний госпсуд вказав, що позивач просить стягнути кошти, які були сплачені у період з липня 2015 року по січень 2019 року, тоді як згадана постанова була ухвалена в лютому 2019 року та набрала чинності в березні 2019 року — вже після здійснення спірної оплати позивачем.

«Зі змісту постанови КМУ № 143 від 27.02.2019 року не вбачається, що вказаний нормативно-правовий акт має зворотну дію в часі, тому відсутні правові підстави для здійснення коригування заборгованості та встановлення заборгованості за природний газ, придбаний для потреб побутових споживачів у період з липня 2015 року до 01.02.2019 року (у розрізі договорів)», — констатував суд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua