0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: чого чекати від «дочок» іноземних компаній і місцевих гравців


Міжбанк: чого чекати від «дочок» іноземних компаній і місцевих гравців

Четвер, 6 травня — середина цього короткого робочого тижня. Вже післязавтра почнуться нові три дні свят і компанії будуть це враховувати в своїх господарських планах. На п’ятницю вже ніхто не залишатиме велике число поточних розрахунків з місцевими контрагентами та іноземними партнерами. І тому сьогодні на міжбанк вийдуть всі ті клієнти, хто хоче хоч щось встигнути зробити за першу святкову декаду травня. Це призведе до пожвавлення валютного ринку і за нашими прогнозами, обсяги операцій на торгах 6 травня будуть у межах до $ 110−130 млн при здійсненні до 400−430 угод.

Вчора все складалося досить позитивно для гривні і пропозиція активно перевищувала попит, що і позначилося зміцненням курсу нацвалюти відносно долара до рівня 27,715/27,74 до кінця робочого дня. В принципі, досить оптимістичні перспективи щодо курсу гривні і сьогодні. Активність покупців поки низька, а продавці створюють непоганий рівень пропозиції.

Але є одне «але». Це поведінка «дочок» іноземних компаній і банків, які сьогодні-завтра мають купувати валюту під репатріацію дивідендів. Саме від їхньої поведінки і курсових завдань в найближчі два дні і буде залежати тренд на міжбанку. Поки, за даними Finance.ua, основна частина «іноземців» вважає за краще купувати валюту невеликими порціями, щоб не «підривати» котирування і закривати свої валютні покупки дешевше. Швидше за все, цієї тактики вони будуть дотримуватися і сьогодні. Але якщо хтось із великих іноземних покупців «перестарався» з купівлею або вони одночасно вийдуть на торги і змінять співвідношення попиту і пропозиції – ситуативно курс піде вгору.

В цьому і основна інтрига сьогоднішнього дня — чи зможуть «дочки» іноземних компаній закрити свої питання з купівлі валюти, не розвернувши курс в бік зростання. Тим більше, що НБУ, як показала практика, при зростанні котирувань на міжбанку в подібній ситуації купівлі валюти іноземцями під виведення дивідендів зазвичай в процес торгів не втручається і курс за рахунок інтервенцій не стримує. Ми впевнені, що так само вчинить регулятор і цього разу.

Спекулянти в четвер будуть працювати в форматі «в дві сторони», а також заробляти на коливаннях євро відносно гривні протягом дня. Але якщо вони побачать зростання попиту на валюту з боку «дочок» іноземців, то з великим задоволенням будуть намагатися максимально розгойдати котирування під час торгів у четвер і в п’ятницю.

Котирування міжбанку, за розрахунками Finance.ua 6 травня будуть у межах: долар — коридор 27,65−27,90 грн, євро — коридор 33,10−33,55 грн.

На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будутьу межах:

  • Долар: коридор купівель і продажів 27,55−27,90 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків близько 20 коп.
  • Євро: в банках коридор 32,95−33,55 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 33,00−33,40 грн при спреді до 25 копійок.

Курс долара на Міжбанку — графік:

Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,71 / 27,74
євро — 33,24 / 33,27

Курси валют на Міжбанку
СМС-розсилка Курсів на Міжбанку

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua