0 800 307 555
0 800 307 555

Банківські відділення перетворяться на бізнес-хаби


Банківські відділення перетворяться на бізнес-хаби

Карантин змінив функції банківських відділень, які мають стати більш цифровими та взяти на себе нові задачі.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Річниця карантину: які уроки винесли для себе банки та як підготувалися до майбутнього», проведеного «Фінансовим клубом».

«Відділення переформатовуються і будуть переформатовуватися ще значніше. Банківські відділення надають максимальну перевагу тому, щоб навчати клієнтів працювати онлайн і потім відправляти їх в дистанційні канали. А відділення залишаться як бізнес-хаби, які зможуть обслуговувати клієнтів з найбільш складних фінансових або банківських продуктів у зручному для клієнта форматі», – каже заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.

Банкір вважає передчасними розмови про те, що банківські відділення повністю відійдуть в минуле. «Відділення продовжать свій розвиток і будуть спрямовані на те, щоб задовольнити попит населення на отримання перших знань про те, як користуватися банківськими продуктами», – зазначив він.

Артур Загородников пояснив, що людям досі потрібне «живе» спілкування, за яким вони приходять до відділення. «Людям потрібні люди. Значна частина українців потребує фізичного відвідування відділень. І це для них важливий фактор соціалізації, коли вони відвідують ці відділення, – каже банкір. – До того ж є продукти, за якими складно отримати повноцінну консультацію і до кінця розібратися, враховуючи поточний рівень фінансової обізнаності громадян України, за допомогою дистанційних каналів».

Перегляд формату відділень «драйвиться» не тільки диджиталізацією, але також і питанням оптимізації витрат, розповіла заступниця голови правління Укргазбанку Тамара Савощенко. «Банківський бізнес складний, низькомаржинальний, і всі ми думаємо над оптимізацією витрат. Тому перехід на новий формат відділень – це завдання № 1», – впевнена вона.

Вихід в онлайн і цифрові канали – це об’єктивна реальність, в якій ми будемо жити роки, стверджує голова правління Ідея Банку Михайло Власенко. «Ми не закривали відділення, хоча запустили цифрове рішення в 2020 році. Вони органічно один одного доповнювали, і, в принципі, ми отримали гарний результат. В найближчі декілька років бачу перспективу розвитку як онлайн-цифрових каналів, так і відділень», – зазначив Михайло Власенко.

Радник голови правління Укрексімбанку Михайло Медко вважає, що банківські сервіси будуть еволюціонувати разом із суспільством. «Це все-таки ритейл-бізнес, який має бути, як аптеки, як торгові точки, ближче до клієнта. Плюс є послуги, які в диджитал не переведеш. Клієнтам потрібні сейфові комірки, операції з готівкою, сервіси інкасації», – розповів він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua