0 800 307 555
0 800 307 555

Чому заробітчани змушені повертатися в Україну, і що на них чекає


Чому заробітчани змушені повертатися в Україну, і що на них чекає

За підрахунками Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, близько 5 млн українців змушені працювати за кордоном у різних країнах світу. Приблизно 50−60% з них працюють нелегально. Українці влаштовуються на роботу в інших країнах в обхід закону через низку причин. Перш за все, багато хто звик нелегально працювати і в Україні, тому така можливість їх не лякає.

Ще одна причина — міграційне законодавство деяких західних країн, яке забороняє наймати низькокваліфікованих працівників-іноземців. Наприклад, в Німеччині трудову візу не можуть отримати люди, які не знають мови і не мають підтвердженої кваліфікації, а на сезонні роботи можуть претендувати тільки громадяни ЄС. Але німецькі зарплати для українців дуже привабливі. Тому багато людей погоджуються їхати до Німеччини без трудової візи і залишатися на нелегальні роботи з усіма наслідками.

Можливий і ще один варіант, коли люди їдуть з трудовою візою, претендують на одну роботу і зарплату, але їм пропонують більше грошей — тільки нелегально. І вони погоджуються, тому що заробляти необхідно.

Що загрожує нелегалам? Неофіційна робота за кордоном має багато ризиків. Перш за все, варто розуміти, що така людина абсолютно не захищена місцевим законодавством і не має жодних прав.

Як мінімум, їй можуть не заплатити, але це ще не найстрашніше. Як розповідає президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, у 2018 році Польщу розбурхав наступний випадок з українцем. Чоловікові, який нелегально працював на одному з виробництв, стало погано. За наказом керівника підприємства його просто вивезли подалі і залишили в лісі вмирати.

В цілому, якщо нелегала спіймають, країна може вдатися до таких заходів, як штраф (в Європі це кілька тисяч євро) і екстрадиція. Крім того, людині, яка порушила умови митного режиму, заборонять в’їзд в країну на 3−5 років. Після зняття заборони у візі, навіть туристичній, можуть продовжити відмовляти.

Варто розуміти, що випадки покарання за порушення міграційного законодавства — не рідкість. У жовтні 2020-го з одного з міст Німеччини одночасно депортували майже 300 українців.

«Більшість українців сприймають це як: „їм не пощастило, а у мене все буде по-іншому“. — каже Воскобойник. — Насправді по-іншому не буде. Більшість людей, які нелегально працюють у Німеччині або інших країнах Європи, рано чи пізно потрапляють під розшукові заходи правоохоронних органів. Їх знаходять, штрафують і депортують».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua