0 800 307 555
0 800 307 555

90% або понад 130 тисяч українських імпортерів працюють у тіні — Держмитслужба


90% або понад 130 тисяч українських імпортерів працюють у тіні — Держмитслужба

За оцінками Держмитслужби, 90% усіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності працюють у тіньовому секторі. Мова про 130 тисяч компаній, які забезпечують 22 млрд грн надходжень до Держбюджету. Для порівняння, 3% так званих “білих імпортерів” забезпечують понад 300 млрд грн бюджетних надходжень.

Про це в інтерв’ю ZN.UA розказав голова Державної митної служби Павло Рябікін.

“Посилення контролю серед цих компаній дасть змогу збільшити бюджетні надходження на 100 мільярдів гривень щорічно. Саме в цьому сегменті найбільші зловживання та втрати. Ми всі розуміємо, що завозиться дуже багато пластмасових меблів, але не фірмових італійських. При цьому в магазинах італійські меблі є, а пластмасових ви там навіть не знайдете. Те саме з брендовим одягом, який сюди не заїжджає, але тут продається, і з багатьма іншими товарами”, – розповів пан Рябікін.

“І тут маса проблем, починаючи з того, що в нас у цьому сегменті відсутня реальна статистика навіть про те, що ввозиться до країни, не кажучи вже про статистику реальних цін, адже це саме той випадок, коли все організовано з документарними підмінами”, – додав він.

Читайте також: В Мінекономіки оцінили частку тіньової економіки в Україні

На його думку, через брак повної та достовірної інформації про обсяги зловживань згадані 100 млрд грн бюджетних втрат на митниці цілком можуть виявитися і 120, і 150 млрд грн.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua