0 800 307 555
0 800 307 555

Порушення на ринку страхування: Нацбанк застосував заходи впливу до 11 компаній


Порушення на ринку страхування: Нацбанк застосував заходи впливу до 11 компаній

Національний банк України застосував заходи впливу у вигляді тимчасового зупинення всіх ліцензій п’яти страхових компаній і зобов’язання вжити заходів для усунення порушення до шести страхових компаній.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив рішення про застосування заходів впливу, яке набуває чинності 22 квітня 2021 року:

1) тимчасово зупинити дію всіх ліцензій п’яти компаній: ПрАТ «Страхова компанія «Капітал-страхування», ТДВ «Страхова компанія «Ніка», ПрАТ «Альянс-Гарант», ПрАТ «Страхова компанія «Фінекс», ТДВ «Страхова компанія «Фінтех»;

2) застосувати захід впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення до шести страхових компаній: ПрАТ «Перестрахувальне товариство «Європоліс», ПрАТ «Страхова компанія «Мир», ПрАТ «Страхова компанія «Остра», ПрАТ «Страхова фінансова група «Глєбов і Партнери», ПрАТ «Українська акціонерна страхова компанія Аска», ПрАТ «Страхова компанія АСКО-Донбас Північний».

Читайте також: Скільки доводиться очікувати виплати від українських страхових компаній

Національний банк вирішив тимчасово зупинити дію всіх ліцензій п’яти компаній, оскільки вони не мають необхідного обсягу прийнятних активів для поглинання збитків, які можуть виникнути в майбутньому. Частина з них, в тому числі не має достатньо прийнятних активів для виконання страхових зобов’язань.

Дефіцит прийнятних активів цих компаній перевищує 50%, а у деяких сягає 99%. Продовження укладання договорів страхування в умовах вищезазначеного фінансового стану призведе до збільшення зобов’язань страховика та збільшення ризику неповного та/або несвоєчасного виконання зобов’язань перед більшою кількістю споживачів та інших клієнтів.

До шести страхових компаній було обрано захід впливу у вигляді зобов’язання вжити заходів для усунення порушення, оскільки ці компанії не порушують нормативи, пов’язані із страховими резервами, а обсяг та стабільність прийнятних активів для покриття страхових резервів не викликає наразі застережень.

Усі 11 страховиків зобов’язані у строк до 4 червня 2021 року усунути порушення та подати Національному банку звіт про їхнє усунення і засвідчені у належний спосіб документи, які це підтверджують.

Зазначається, що це третє засідання, на якому Комітет розглянув акти за порушення страховиками обов’язкових нормативів за 9 місяців 2020 року. Таким чином, Національний банк вже розглянув акти про правопорушення 21 страхової компанії.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua