0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям після 40 років відмовляють у працевлаштуванні через вік (інфографіка)


Українцям після 40 років відмовляють у працевлаштуванні через вік (інфографіка)

16% людей до 40 років стверджують, що при працевлаштуванні вік — це проблема. І молодші, і старші працівники мають майже однаковий рівень впевненості у своєму місці роботи — 44% людей до 40 скоріше впевнені, як і 39% людей, яким за 40.

Такі дані наводить OLX Робота, згідно з опитуванням понад 8 тис. пошукачів різного віку.

Серед причин відмов у працевлаштуванні, крім віку, пошукачі називали наявність дітей та інвалідності. Українці вважають процес пошуку роботи переважно тяжким та дуже тяжким.

Сильні сторони працівників 18-40 років. Вони вважають, що порівняно зі старшими колегами, мають кілька переваг — бажання будувати кар’єру, більша активність та ініціативність. До того ж, на їхній погляд, вони краще орієнтуються у сучасних технологіях.

Люди від 40 років назвали своїми перевагами більш відповідальний підхід до роботи, зацікавленість у довгостроковому працевлаштуванні та наявність більших знань і досвіду.

При цьому, готовність перепрацьовувати як свою сильну сторону вказують 14% зрілих пошукачів і 20% тих, кому до 40 років.

39% учасників у віці 40+ років вважають свій вік при працевлаштуванні загалом значним мінусом. Тільки 7% думають, що вік — це перевага. А ось тим, кому до 40, говорять інакше:

 • 28% називають їхній вік плюсом;
 • 11% впевнені, що їх сприймають не так серйозно через молодість.

Пошук роботи. Працівники до 40 років знаходять її швидше. 41% людей шукають нове місце не більше 2 тижнів. Для порівняння — 13% роблять це півроку і навіть довше.

При цьому лише 29% серед респондентів 40+ вдається працевлаштуватися менш ніж за 14 днів, а 20% шукають роботу понад півроку. Обидві групи респондентів також оцінили, наскільки важко проходять пошуки роботи, результати майже однакові:

 • дуже тяжко — 39% (40+) і 37% (до 40 років).
 • тяжко — 49% і 49%.
 • легко — 9% і 11%.
 • дуже легко — 3% і 3%.

Сфери. Торгівля та продажі та транспорт/логістика — сфери, де найбільше намагаються знайти роботу люди, незалежно від віку. Однак на третьому місці серед українців до 40 – бари і ресторани, а для 40+ років — виробництво.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

84% старших працівників важче знайти роботу у своєму населеному пункті, у той час серед тих, кому до 40, — цей показник склав 79%. При цьому 30% пошукачів після 40 і 27% до 40 років впевнені, що можна знайти будь-яке місце з достатнім заробітком і з достатньою кваліфікацією.

64% людей після 40 мали проблеми з пошуком роботи через вік. Працівникам до 40 років казали, що наймають людей лише до певного віку, у 16% випадків.

Три головні причини відмов для робітників віком 40+:

 • бажаний рівень зарплати.
 • вік.
 • недостатній рівень освіти.

Молодші працівники назвали наступні причини:

 • недостатній рівень освіти.
 • нерелевантний досвід.
 • бажаний рівень зарплати.

На вибір місця роботи в обох груп респондентів перш за все впливає рівень заробітної плати та графік роботи. Серед важливих факторів – близьке розташування до дому та можливість поєднувати роботу з особистим життям/побутом. Ось тільки люди за 40 років більше цінують перше, а ті, кому до 40 років — друге.

Мотивація працювати у людей різного віку ідентична. По-перше, це бажання відчувати себе матеріально впевнено та незалежно. По-друге, це забезпечення сім’ї. Третє — гостра потреба у грошах.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua