Банки без дозволу списуватимуть борги з рахунків українців: як цього уникнути — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки без дозволу списуватимуть борги з рахунків українців: як цього уникнути

Особисті фінанси
4100
Банки в Україні приєднаються до автоматизованої паспортної системи арешту рахунків. Якщо банківські картки раптом заблокували або навіть списали з рахунку гроші – найімовірніше, ви боржник.
Щоб цього уникнути, необхідно вчасно оплачувати податки, комуналку, штрафи, аліменти та вносити кошти за кредитом, а також періодично перевіряти себе в реєстрі боржників.
Як працює система. Тільки-но виконавча служба повідомляє банкам про борг, ті в лічені години можуть заарештувати рахунок. У систему вже приєдналися сім банків. Решта працює в тестовому режимі.
Заступник міністра юстиції Андрій Гайченко зазначає, що номери рахунків, сума залишків, факт наявності рахунків банки, під’єднані до автоматичної системи, повідомляють міністерству в електронному вигляді по системі електронної взаємодії.
“Також відбуватиметься і списання цих коштів після того, як вони будуть знайдені і заарештовані. В десятки разів прискориться процес виконання щодо стягнень – штрафів, аліментів”, – сказав Гайченко.

Стягнення по-новому. Що чекає на боржників 🤔

Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас розповів про систему.
“Ти відкриваєш мобільний додаток – на весь екран повідомлення, що ваші кошти заблоковані відповідно до такого-то виконавчого провадження. Номер телефону виконавця – і ви можете зв’язатися, щоб погасити цей борг. Ми погасили, і в дуже короткий термін були зняті всі ці санкції і фактично розблоковані всі рахунки”, – заявив він.
Водночас незаконно і безпідставно ніхто стягувати гроші не буде, кажуть у банках.
Представник банку Олександр Жильцов зазначає, що клієнти можуть звернутися до державної виконавчої служби для з’ясування обставин. Але зазвичай клієнти самі знають, за який саме штраф їх блокують.
Однак, як припускають юристи, кошти можуть стягнути різні банки одночасно, або ж громадянин сплатить борг паралельно зі зняттям із рахунку коштів.
“Один і той самий борг буде списуватися паралельно в деяких місцях. Можливо, ви оплатили штраф, а паралельно з вас його зняли. В цьому випадку відповідальність буде нести стягувач. Той, хто ініціював процедуру стягнення заборгованості. Якщо помилився банк, тоді банк може стати відповідальним”, – говорить юрист Михайло Ільяшев.

Довідка Finance.ua:

  • До системи автоматичного списання коштів підключено 7 банків: Таскомбанк; ПриватБанк; Універсал Банк, monobank; ОКСІ Банк; Банк Восток; Індустріалбанк; ПроКредит Банк.
  • Ще 44 установи підключені до тестового середовища, 11 банків перебувають на стадії консультацій та попередніх налаштувань для початку тестування. Тобто найближчим часом до системи автоматизованого арешту буде приєднано 62 українських банки з 73-х
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на Finance_ukr та першими дізнавайтесь про новини у світі фінансів 🤫
За матеріалами:
Обозреватель
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас