0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки можна заробити на депозиті: як будуть зростати відсотки за вкладами


Скільки можна заробити на депозиті: як будуть зростати відсотки за вкладами

Національний банк України збільшив облікову ставку до 7,5% в надії трохи зупинити інфляцію. На цьому тлі вже пішли розмови, що ставки за депозитами теж зростуть. При опитуванні економістів і банкірів з’ясувалося: вклади, дійсно, стануть трохи вигіднішими. Але розраховувати на значні пасивні доходи, як це було ще кілька років тому, українцям не рекомендують.

Зараз державний банк приймає вклади від населення під максимальну ставку 7,5% річних. Тобто, якщо покласти 50 тис. гривень на 12 місяців, прибуток складе 3750 гривень. Мінус податок на доходи фізосіб і військовий збір — 3020 гривень.

Ставки в держбанках традиційно нижчі, ніж в комерційних установах. В останніх вклад можна зробити і під 10% річних. На такому депозиті з 50 тис. гривень можна отримати 4025 гривень прибутку (вже після вирахування податків).

Рік тому прибуток склав би майже вдвічі більше. Але незважаючи на таке падіння прибутковості, населення гроші не віднесло.

«Відтоку вкладів в національній валюті ми не побачили… Щомісяця залучаємо 300−400 млн гривень», — підтвердила заступник директора департаменту роздрібного ринку банку Марина Ревуцька.

А про депозити під 20−25% українцям радять взагалі забути.

«Депозитні ставки падають у всьому світі, це загальносвітова тенденція. Є величезні надлишкові заощадження. Люди бояться інвестувати, кудись вкладати гроші, а тому несуть їх в банки. І тому у банків немає проблеми залучати депозити», — пояснив керуючий партнер інвесткомпанії Ерік Найман.

Як зростатимуть відсотки за вкладами. Ситуація була прогнозованою: банки натякали на чергове зниження відсотків за депозитами. Але в ситуацію втрутився Нацбанк і підняв облікову ставку — індикатор вартості грошей на ринку.

Це ставка, під яку самі банки позичають у НБУ. До цього часу вона становила 6,5%, а з 16 квітня підвищилася на відсоток. Саме настільки зросте ціна грошей для банків. Тому вони будуть шукати, де дешевше, і спробують залучити більше вкладів від населення. Але щоб це зробити, банкам доведеться поліпшити умови для вкладників.

«Краще почекати один-два тижні, поки підняття облікової ставки не позначиться на рівні депозитів. Можливо, ставки трохи піднімуться. Але там не буде якогось різкого підвищення, стрибка», — спрогнозував інвестбанкір Сергій Фурса.

Банкіри теж підтверджують: в перспективі ставки можуть піднятися.

«Швидше за все, ринок депозитів піде трохи вгору, ми очікуємо зростання процентних ставок на 1−2 процентні пункти», — сказала перша заступниця голови правління банку Олена Дмитрієва.

Але свою ставку НБУ підняв не заради цього, а щоб стримати ціни. Адже чим менше грошей в економіці, тим повільніше дорожчають товари і послуги.

До речі, на депозиті можна заробляти більше, якщо скористатися програмою «Бонус до депозиту» від Finance.ua. Більше про програму і вигоди можна дізнатися за посиланням.

Отримати бонус до депозиту

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua