0 800 307 555
0 800 307 555

Близько мільйона українців добровільно накопичують пенсії - Лазебна


Близько мільйона українців добровільно накопичують пенсії - Лазебна

В Україні близько 1 мільйона застрахованих осіб користуються системою добровільних недержавних пенсійних накопичень.

Про це сказала міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час онлайн-презентації нової аналітичної довідки ООН про соціальний захист в Україні, з фокусом на пенсії.

Читайте також: Накопичувальна пенсія: які будуть пенсійні виплати

«У 2003 році була в Україні запроваджена, тобто були прийняті закони, трирівнева пенсійна система. Солідарна, яка є сьогодні в країні, вона працює, накопичувальна, другий рівень, не запроваджена в країні, працює тільки добровільний рівень. І знову ж таки, через недостатню увагу влади до цього рівня ми маємо те, що сьогодні добровільними накопиченнями користується лише 9% від кількості застрахованих осіб. Тобто приблизно 1 мільйон. Це дуже мало, і це також недопрацювання влади, недостатня увага влади до розвитку добровільних накопичень», – розповіла Лазебна.

Вона нагадала, що наразі в Україні внески до Пенсійного фонду України платять 13 мільйонів працюючих українців на користь 11 мільйонів пенсіонерів.

«Можливо, у 2016 році ніхто не міг відповісти, чи правильне рішення про зниження єдиного соціального внеску вдвічі. Всі думали, що відбудеться детінізація, збільшення робочих місць. Цього не сталося. Натомість ми маємо сьогодні два фактори: те, що недофінансовані соціальні фонди, там недостатньо коштів через це, і, крім того, ми спостерігаємо збільшення прибутків великого бізнесу, а кількість робочих місць не збільшилася», – нагадала міністр.

За її словами, планувалося, що ресурс від зниження ЄСВ «буде спрямований на накопичувальну систему, тобто трансформується, на накопичувальні рахунки людей будуть відкладені певні кошти, але не сталося».

«У нас низькі пенсії у більшості людей, і безумовно це питання справедливості. Сьогодні в нас майже 60% пенсіонерів отримують пенсію нижче 3 тисяч гривень», – нагадала Лазебна.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua