0 800 307 555
0 800 307 555

В ООН розповіли, що не так з українською пенсійною системою


В ООН розповіли, що не так з українською пенсійною системою

Для захисту кожної людини в Україні важливо забезпечити баланс між накопичувальними і ненакопичувальними пенсійними схемами.

Про це заявила верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет під час конференції.

«Для захисту кожної людини важливо забезпечити баланс між накопичувальними і ненакопичувальними пенсійними схемами. Багато жінок, фрілансерів, працівників неформального сектора економіки і маргіналізованих осіб, які страждають від дискримінації, не завжди можуть офіційно робити внески в систему соціального захисту. Однак у них є економічні та соціальні права, як і у всіх нас», – сказала вона.

Бачелет зазначила, що люди похилого віку становлять понад чверть населення України, і дві третини з них – жінки. Дохід 77% пенсіонерів нижчий від прожиткового мінімуму, до того ж бідність більша серед жінок: середня пенсія жінки на 30% нижча, ніж у чоловіка.

«У найближчі роки населення України буде ще більше старіти, і реформа сьогодні важлива і своєчасна. Пенсії повинні забезпечувати гідний рівень життя і відповідати зростанню потреби людей в допомоги в міру їх старіння. З досвіду інших країн ми знаємо, що це може дати можливість людям похилого віку зберегти свою незалежність і допомогти їм залишитися поза інтернатними установами тривалого догляду», – підкреслила комісар.

Бачелет також зазначила, що під час пандемії Україна збільшила розмір допомоги по безробіттю.

«Я сподіваюся, що цей розумний крок стане стандартною практикою. Я також закликаю владу регулярно перевіряти, чи є пенсії достатніми, щоб одержувачі могли собі дозволити основні товари і послуги», – сказала вона.

Також комісар ООН підкреслила, що особливо великий ризик для жінок старшого віку.

«Вони живуть довше і традиційні стереотипи, а також безкоштовна домашня робота по догляду протягом усього життя часто заважають їхньому доступу до офіційного місця працевлаштування, гідної зарплати і накопичувальних систем соціального забезпечення. Пенсійні системи, які враховують непропорційну роботу жінок по догляду, зокрема, по догляду за дітьми, можуть виправити цей дисбаланс і забезпечити, щоб догляд за іншими не ставив під загрозу права жінок», – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua