0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати віддали на розсуд суддів графіки погашення кредитів


Депутати віддали на розсуд суддів графіки погашення кредитів

Судді будуть на власний розсуд визначати графік платежів позичальників за кредитами.

Про це повідомили учасники ринку під час круглого столу «Законопроєкт про реструктуризацію валютної іпотеки: можливі ризики для банківської системи», організованого «Фінансовим клубом».

Парламент 13 квітня ухвалив в цілому законопроєкт № 4398, який до Кодексу з процедур банкрутства вводить можливість встановлення в суді мінімальної суми погашення заборгованості за кредитом.

«Передбачається встановлення судом якоїсь мінімальної суми, яку боржник за реструктуризацією повинен платити. Як суд буде встановлювати цю мінімальну суму, абсолютно незрозуміло: скільки дітей, скільки членів сім’ї на утриманні, яка площа іпотеки чи який рівень доходу? Критерії абсолютно незрозумілі. Як суд, не будучи економістом, буде вирішувати, яка сума буде достатньою для кредитора?» – зазначає заступник директора департаменту проблемних активів ПУМБ Андрій Джура.

Якщо ця сума буде меншою за стандартні умови реструктуризації, тоді банк буде змушений вийти за 10-річний строк реструктуризації, встановлений кодексом. «Кредитор тоді недоотримає навіть тих сум, які за пільговою реструктуризацією йому були передбачені», – резюмував банкір.

«Суд розглядає все це на попередньому засіданні без наявності або волевиявлення кредитора», – обурена начальниця управління розвитку процесів стягнення та контролінгу Альфа-Банку Олена Супрун. Після чого «суд на свій розсуд приймає рішення з реструктуризації», але, за її словами, судді не хочуть брати на себе відповідальність за такі розрахунки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua