0 800 307 555
0 800 307 555

Обсяги споживання населенням електроенергії істотно завищені - Енергоатом


Обсяги споживання населенням електроенергії істотно завищені - Енергоатом

ДП «НАЕК «Енергоатом» на прикладі АТ «Харківобленерго» навів докази завищення даних про обсяги споживання населенням електроенергії.

Про це повідомляється на сайті ДП «НАЕК «Енергоатом».

У компанії проаналізували рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка 7 квітня 2021 року наклала штраф у розмірі 1,7 млн грн на АТ «Харківобленерго» за порушення Ліцензійних умов господарської діяльності з розподілу електроенергії. За даними регулятора, у жовтні 2020 року «Харківобленерго» нарахувало 19-ти домогосподарствам надлишкові обсяги споживання електроенергії в обсязі 11,5 млн кВт-год.

«Виходить, що кожне з таких домогосподарств споживало по 813,5 кВт-год. щогодини протягом доби кожен день жовтня минулого року. „Харківобленерго“ відобразило саме такі дані в комерційному обліку, а „Харківенергозбут“ погодився з цими обсягами споживання, абсолютно нереалістичними, і відніс їх до категорії використання побутовими споживачами», — зазначили в НАЕК «Енергоатом».

Як зазначають у компанії, саме такі обсяги електроенергії Енергоатом поставив ДП «Гарантований покупець» за пільговою ціною 15 коп. за кВт-год., який у свою чергу передав їх «Харківенергозбут».

«Це призвело до збитків НАЕК „Енергоатом“ на суму понад 20 млн грн — тільки відносно 19 домогосподарств і тільки в жовтні 2020 року. Зрозуміло, що надлишки зазначених обсягів електроенергії були використані не для населення, а перепродані для комерційного використання за значно вищою ціною» — зробили висновок в Енергоатомі.

У зв’язку із зазначеними фактами, компанія має намір звернутися в правоохоронні органи.

«У підсумку має місце недоотримання Державним бюджетом України значної частини коштів. Компанія проінформує правоохоронні органи про факти значного завищення статистики обсягів споживання населенням електроенергії», — підкреслюється в повідомленні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua