0 800 307 555
0 800 307 555

Половина населення живе у трудовому рабстві - експерт про бідність українців


Половина населення живе у трудовому рабстві - експерт про бідність українців

В Україні високий рівень бідності. Він формується не тільки як абстрактні цифри доходу чи майнового стану, а і у співставленні з очікуваннями населення. Україна займає дуже погані позиції в рейтингу найщасливіших країн світу, бо ми найбідніша країна Європи.

Про це говорить фінансовий експерт Олексій Кущ.

З його слів, рівень заможності і благополуччя українці вимірюють за європейськими стандартами.

“$5 на день – це за світовими критеріями рівень бідності в країнах Східної Європи. А в Україні $150 на місяць – це більше, ніж середня пенсія. Тобто у нас рівень бідності дуже специфічний за соціальними групами. Він найвищий для соціально незахищених верств населення. 10 млн пенсіонерів, які отримують пенсію нижчу, ніж середня, можна віднести до категорії бідних. А це майже третина населення України”, – каже експерт.

З його слів, половина населення живе від зарплати до зарплати. Це так звана модель трудового рабства. Він додає, що за даними Держстату, 35% населення не могли оплатити ліки та медичні послуги. Якщо людина не може забезпечити власне виживання, то вона знаходиться за межею бідності.

“В Україні приблизно четверта частина домогосподарств отримує субсидії, а декілька років тому їх мали майже 50%. Зменшення кількості субсидіантів відбулось не тому, що українці стали багатшими, а через більш жорсткі критерії оцінки тих, хто має право на отримання виплат”, – каже Олексій Кущ.

Експерт додає, що бідність завжди йде за кризою.

“2020-го року було падіння економіки на 4%, тобто ми зараз в економічній кризі. Всі сподівалися на швидке відновлення української економіки в 2021 році, зростання на 5%. Зараз очевидно, що це недосяжно. Світовий банк хоча і покращив орієнтир зростання до 3,8%, але це дуже мало, навіть у порівнянні з темпами падіння економіки минулого року”, – переконаний економіст.

На його думку, в Україні немає амортизуючого прошарку у вигляді ядра середнього класу. Йдеться про людей, які не випадають з цього сегменту навіть під час криз. Кущ вважає його наявність дуже важливою, бо середній клас завжди є адвокатом позитивних зрушень, реформ у суспільстві. Зараз він більше маргіналізується і стає на бік жорстких соціальних вимог.

Зі слів експерта, в Україні проблема бідності дуже щільно поєднується з проблемою демографічної ями.

Доходи українців можуть змінитися лише, коли економіка почне генерувати національний продукт з більш високим рівнем доданої вартості. Тому що похідною високої доданої вартості в структурі національного продукту є високий рівень заробітних плат. А висока заробітна плата є запорукою того, що в структурі споживчих витрат продукти харчування будуть займати 10%, як у розвинутих країнах.

До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua