0 800 307 555
0 800 307 555

Українців хочуть перевести на новий вид газу — ЗМІ


Українців хочуть перевести на новий вид газу — ЗМІ

В Україні планують розвивати виробництво біогазу для того, щоб скоротити імпорт звичайного блакитного палива. При цьому ціна «біологічного» газу в кілька разів вища — $ 350−700 проти $ 250 за тисячу кубометрів «звичайного» блакитного палива.

Про це йдеться в матеріалі UBR. Так, поштовх розвитку ринку біогазу може дати прийняття розробленого Міненергетики і Держагентством енергоефективності законопроекту. Після цього в відомствах чекають стрімкого розвитку ринку і зниження рівня залежності від імпорту газу, про що заявив в.о. голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Біогаз виробляється методом анаеробного зброджування органічних речовин. Біометан — це той же біогаз, але очищений до фізико-технічних характеристик, які вимагаються від природного газу для його закачування в газотранспортну (ГТС) і газорозподільні системи (ГРС).

Як розповів голова правління біоенергетичної асоціації України (UABIO) Георгій Гелетуха, на сьогоднішній день вартість біометану, в залежності від вихідної сировини, коливається в діапазоні $ 350−700 за 1 тис. куб. м, в той час як у природного газу — $ 250 за 1 тис. куб.м.

Тому в Україні біометан не виробляють. На ринку працюють тільки компанії, що випускають неочищений, дешевший в собівартості біогаз для виробництва з нього електроенергії за «зеленим» тарифом.

Втім, пільги не дали відчутного поштовху для розвитку і цієї галузі – на відміну від сонячних і вітрових електростанцій, обсяг виробничих потужностей біогазових установок до 2020 року суттєвого відстав від національного плану розвитку ВДЕ, склавши 103,4 МВт проти запланованих 290 МВт.

Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua