МВФ хоче ввести «податок солідарності» для компаній, що заробили на пандемії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ хоче ввести «податок солідарності» для компаній, що заробили на пандемії

Світ
548
Міжнародний валютний фонд запропонував країнам подумати про введення тимчасового додаткового податку солідарності для компаній, які змогли заробити на пандемії коронавірусу.
Про це йдеться в «Бюджетному віснику» МВФ, опублікованому 7 квітня на сайті Фонду.
Зокрема, МВФ вважає, що тимчасовий податок на надприбутки може як замінити звичайні корпоративні податки, так і виступити доповненням до них.
«Такий податок забезпечить внесок бізнесу, який процвітав під час кризи, в економіку і не торкнеться компанії і їхніх співробітників, які отримали мінімальний прибуток або зазнали збитків», — йдеться в доповіді.
При цьому МВФ нагадав, що тимчасове підвищення прибуткових податків з найзаможніших людей в крайніх ситуаціях в світі вже застосовувалося: так робили в Німеччині в 1991 році, в Австралії в 2011-му і в Японії в 2013-му.
На думку МВФ, в світі після пандемії потрібно збільшувати соціальні витрати, але для цього потрібно знайти додаткові джерела доходів бюджету. У числі більш широких заходів МВФ назвав підвищення прогресивності прибуткових податків, запропонував більше уваги приділити податків на спадщину, при даруванні або на майно. Якщо такі заходи виявляться недостатніми, фонд допускає введення податків на багатство.
«Тимчасовий податок з компаній, що заробили в пандемію, проявить їх солідарність з найбільш постраждалими від кризи і допоможе скоротити соціальну нерівність», — вважає МВФ.
Символічне збільшення зборів з процвітаючого бізнесу посилить суспільну згуртованість, навіть якщо немає гострої потреби в поповненні бюджету, заявив Financial Times керівник департаменту фінансових відносин МВФ Вітор Гаспар.
Ініціатива посилить сприйняття людей, що «кожен робить внесок в зусилля по відновленню після COVID-19», додав чиновник.
Більшість країн дійсно не зіткнулися з кризою бюджетних коштів, зазначила FT. Сам МВФ відзначає, що рівень держборгу розвинених країн після пандемії, ймовірно, стабілізується після різкого сплеску під час боротьби з пандемією. Але для бідніших країн забезпечення їхніх боргів буде тяжким, прогнозує фонд.
Гаспар додав, що країни повинні інвестувати у виробництво і дистрибуцію вакцин проти COVID-19. Це зараз найважливіша фінансова політика в світі, яка може коштувати десятки мільярдів доларів, але істотно прискорить зростання економіки, вважає він.
За оцінкою МВФ, надходження податків лише в розвинених країнах в разі загальної перемоги над пандемією можуть зрости на $ 1 трлн до 2025 року.
Читайте важливі поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас