0 800 307 555
0 800 307 555

Інфляція в Україні побила рекорд останніх півтора років — Reuters


Інфляція в Україні побила рекорд останніх півтора років — Reuters

За підсумками березня 2021 року інфляція в Україні досягла 8%. Це півторарічний рекорд, який перевищує очікування Національного банку України, що оцінювалися в 7,6%.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на опитування українських аналітиків.

Читайте також: МВФ прогнозує зменшення безробіття в Україні

Відзначається, що інфляція розігналася до 7,5% в лютому і в березні прискорилася, наперекір зробленому НБУ підвищенню облікової ставки. Аналітики українських банків і брокерських компаній звинувачують у такому зростанні споживчих цін ситуацію на світових товарних ринках. За останній рік, зокрема, на 37-156% зросли ціни на пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію і сиру олію.

Аналітики припускають, що дисбаланс між негативними економічними показниками та вищими доходами споживачів дав додатковий поштовх споживчому попиту і цінам. За даними інвестиційної компанії ICU, ціни на харчові продукти та енергоносії продовжили чинити тиск на інфляцію.

Також свою роль зіграло падіння економіки за підсумками всього 2020 року та 1 кварталу 2021 року. До кінця 2021 року інфляція може сповільнитися до 7%, якщо уряду вдасться відновити запозичення з Міжнародного валютного фонду і зняти карантинні обмеження для відновлення економіки.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua