1155
Деталі про «Дія.City»: гіг-контракти та менші податки
— Казна та Політика
В Україні рівень розвитку цифрової економіки складає лише 3%, у той час, як у Швеції, Фінляндії, Нідерландах і Данії цей показник сягає 68−70%.
Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров під час онлайн-презентації проєкту «Дія.City».
«Для того, щоб доля цифрової економіки зростала, потрібно стимулювати розвиток IT-компаній, щоб їм було зручно і вигідно з’являтися і працювати у нашій країні. Дія.City є нашою ідеєю, яка простимулює виконання цієї цілі», — зазначив він.
Читайте також: Що змінюється в «Дія City»: робота з ФОП, умови та податки
Зарплати спеціалістів. Середні заробітні плати у галузі інформаційно-комунікаційних технологій у Європі (Словенія, Чехія, Естонія, Литва, Словаччина) становлять 2 156 — 2 432 євро, тоді як українські спеціалісти отримують близько 600 євро. За словами міністра, проєкт, який пропонує Мінцифри, допоможе наблизити зарплати айтівців України до європейського рівня.
Податки в IT-галузі У Рейтингу легкості ведення бізнесу за 2020 рік Україна посіла 64 місце, тож Мінцифри також ставить перед собою завдання покращити цей показник.

«Лише в Дубаї я нарахував 20 спеціальних правових і податкових режимів, які спеціалісти можуть вільно обирати. Загалом у світі таких режимів приблизно 4 тисячі. Тобто країни конкурують, щоб там з’являлися стартапи та компанії. А з таким темпом наша країна, яка за різними джерелами займає 50−60 місце, ми згодом опинимося в кінці», — заявив Федоров.
А які податки пропонують ввести в Україні?

Міністр також зазначив, що оподаткування у «Дія.City» у 5 разів менше, ніж чинне нині. Чиновник навів порівняння того, як зміняться податкові відрахування фахівця, що працюватиме у системі «Дія.City», та такого, що там не працює:

У «Дія.City» буде запроваджено ще одну форму взаємодії зі спеціалістами — шляхом укладання гіг-контрактів. У Міністерстві запевняють, що гіг-фахівці отримають переваги фрилансу, а також додаткові соціальні гарантії:
- щорічна оплачувана відпустка (мінімум 17 робочих днів);
- лікарняні;
- «відпустка» у зв’язку з вагітністю та пологами (мінімум 70 календарних днів) зі збереженням робочого місця та передбачених законом виплат;
- у разі, якщо компанія пропонує релокацію гіг-спеціаліста, вона покриває витрати, пов’язані із переїздом;
- компанія не може встановлювати відповідальність гіг-спеціаліста, у вигляді відрахувань чи зменшення розміру винагороди.
Переваги гіг-контракту:
- він не є трудовими відносинами, не застосовується застарілий Кодекс законів про працю;
- це форма цивільноправового договору, де сторони врегульовують відносини між собою та фіксують домовленості в контракті;
- має гнучкість моделі з ФОП у поєднанні з соцгарантіями.
Через 3 місяці після виходу з «Дія.City» гіг-контракт перестає бути чинним. Цей строк передбачений для того, щоб сторони могли визначитися із подальшими кроками та укласти договір з ФОП або трудовий договір.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною