Відповідальність за невиконання вимог державного виконавця — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Відповідальність за невиконання вимог державного виконавця

Особисті фінанси
352
Якщо ви отримали офіційну вимогу державного виконавця та проігнорували її, тоді варто знати, що невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.
Вимога державного виконавця є письмовим документом, який складається у випадках, передбачених Законом, та є обов’язковою для виконання органами, установами, організаціями, посадовими особами і фізичними особами щодо надання державному виконавцю документів або їх копій, необхідних для здійснення його повноважень, вчинення інших дій, необхідних для виконання рішення.
Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно із законом.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи в інший спосіб порушує вимоги закону про виконавче провадження, виконавець складає акт про порушення і звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
У рамках виконавчого провадження передбачена кримінальна відповідальність за:
  • ухилення від сплати аліментів на утримання дітей,
  • порушення обов’язків щодо охорони майна,
  • опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві;
  • невиконання рішення суду;
  • приховування майна.
Читайте важные советы, которые пригодятся для вашего кошелька, в телеграм-канале Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас