День фінансів: ідея економічних паспортів, «карантинні» 8 тис. для ФОПів, три етапи для зростання прожиткового мінімуму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: ідея економічних паспортів, «карантинні» 8 тис. для ФОПів, три етапи для зростання прожиткового мінімуму

344
У середу, 24 березня, про гроші. Чи то кошти як компенсація, гроші до зарплати або фінанси – як інвестиції.
Економічні паспорти: в чому суть? Зеленський анонсував запровадження економічного паспорта. За його словами, всі народжені в Україні діти до 18 років зможуть накопичувати кошти від використання надр. Як розповів радник Президента Олег Устенко, в ОП хочуть припинити практику, коли одні громадяни користуються ресурсами, а інші – взагалі нічого від них не отримують. Водночас, за його словами, поки що складно підрахувати, скільки зможе отримати завдяки цій ідеї кожен повнолітній українець, адже у формулі підрахунку занадто багато невідомих.
Біометричні візи для іноземців. Президент також підписав закон, згідно з яким іноземці та особи без громадянства будуть зобов’язані подавати свої біометричні дані під час оформлення візи. Якщо іноземець відмовиться надавати свої біометричні дані, то йому можуть відмовити в наданні української візи.
«Карантинні» 8 тисяч для ФОПів. Кабмін відновить компенсації підприємцям, які можуть зазнати збитків внаслідок посилення карантинних обмежень. Для того щоб отримати допомогу розміром 8 тис. грн, необхідно подати заявку на порталі держпослуг «Дія». Також місцева влада зможе додати до суми державної допомоги кошти з місцевого бюджету, збільшивши таким чином загальну суму матеріальної допомоги на одну людину.
Зростання прожиткового мінімуму в три етапи. У Мінсоцполітики планують збільшити розмір прожиткового мінімуму до реальної величини. Згідно з дорожньою картою, збільшення відбудеться в три етапи. Вже до 2024 року розмір прожиткового мінімуму планують збільшити на 25%. Щоб досягти цього зростання, в Мінсоцполітики вже розробили низку законопроєктів.
Українці все ж таки несуть гроші в банки (і не в ті, що в погребах). Як свідчать дані ФГВФО, станом на початок березня українці тримали в банках 609,17 млрд грн. А це на 6,13 млрд грн більше, ніж у лютому. У гривні українці тримають 359,30 млрд, а в іноземній валюті еквівалент 249,87 млрд грн.
Чи достатньо достатку? Частина українців, які вважають матеріальне становище своєї сім’ї більш-менш хорошим, перебуває в явній меншості. При цьому, за даними опитування R&B Group, 30% українських сімей все ще не мають жодних заощаджень. І тільки 2% стверджують, що їх заощаджень вистачить більше, ніж на рік.
День фінансів: ідея економічних паспортів, «карантинні» 8 тис. для ФОПів, три етапи для зростання прожиткового мінімуму
Звісно, часом можна й економити. Наприклад, якщо користуватися картками з кешбеком. Вони дозволяють повернути частину витрачених грошей. Але карток з кешбеком у банків багато. Ми розбиралися, які найдостойніші:

Рейтинг кредитних карток з кешбеком 💳

Та що робити, якщо доходів все одно не вистачає? На допомогу багатьом українцям приходять мікрокредити. Ними користуються мільйони, оскільки всі у віці від 18 до 70 років можуть в будь-який час доби оформити позику і вирішити свої нагальні проблеми. Але є низка помилок, яких не варто припускатися, коли звертаєтеся до МФО. Детальніше про них за посиланням нижче:

5 помилок позичальника. Це треба знати. 🔔

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас