Неповний робочий день: у Держпраці пояснили нюанси (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Неповний робочий день: у Держпраці пояснили нюанси (інфографіка)

Особисті фінанси
642
Про роботу на умовах неповного та ненормованого робочого часу нагадує Управління Держпраці в Кіровоградській області.
Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Ганна Царенко.
Розрізняють неповний робочий день і неповний робочий тиждень.
При неповному робочому дні працівник щодня працює меншу кількість часу, ніж це потрібно за графіком або за правилами внутрішнього трудового розпорядку. Приклад – не вісім годин, а чотири.
При неповному робочому тижні замість скорочення тривалості робочого дня може бути скорочено кількість робочих днів протягом тижня. Зокрема, може бути обумовлено угодою роботу через день та ін..
Система праці за умов неповного робочого часу:
  • працівник зайнятий на роботі лише частину робочого часу й оплата його праці провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від кількості виробленої продукції;
  • тривалість робочого часу для осіб, яких наймають на роботу з режимом неповного робочого дня або неповного робочого тижня, встановлюється власником за згодою з працівником;
  • для працівників, зайнятих протягом неповного робочого часу, робота є постійною.
Власник або уповноважений ним орган зобов’язані встановити неповний робочий час за їхніми заявами:
  • вагітній жінці;
  • жінці, яка має дитину віком до 14 років,
  • дитину-інваліда віком до 16 років, у тому числі ту, яка перебуває під и опікою;
  • жінці, яка здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку.
Крім цього, робота на умовах неповного робочого часу може встановлюватися для пенсіонерів, інвалідів, інших осіб, які за станом здоров’я не можуть працювати протягом повного робочого дня.
Неповний робочий день: у Держпраці пояснили нюанси (інфографіка)
Тривалість щоденної роботи, як правило, не може бути меншою ніж 4 години, а робочого тижня — 20— 24 години відповідно, при 5- і 6-денному робочому тижні.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

Ненормований робочий день є однією з умов праці деяких категорій працівників, робота яких у зв’язку зі специфікою та характером їхньої праці не завжди вкладається в рамки нормального робочого дня.
Для кого може встановлюватись – для осіб адміністративного, управлінського, технічного й господарського персоналу, робота яких не піддається обліку за часом (агенти, консультанти, інструктори та ін.); для працівни­ків, які розподіляють час для роботи на свій розсуд; для пра­цівників, робочий час яких за характером роботи поділяється на частини невизначеної тривалості.
Компенсацією за роботу понад нормальну тривалість для таких працівників може бути надання додаткової відпустки, тривалість якої встановлюється колективним договором.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас