Рада зняла відповідальність з виробників вакцин за «побічні явища» — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Рада зняла відповідальність з виробників вакцин за «побічні явища»

Казна та Політика
1153
Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 5247, яким знімається відповідальність з виробників вакцин від COVID-19 за наслідки щеплень. За закон проголосували 236 народних депутатів.
Виробники вакцин звільняються від відповідальності за наслідки застосування препаратів від COVID-19, зареєстрованих для екстреного застосування.
Також звільняються від відповідальності медичні працівники за наслідки, якщо застосування вакцини або інших імунобіологічних препаратів відбувалося відповідно до затвердженої інструкції.
У свою чергу держава зобов’язується виплатити компенсацію в разі появи якихось ускладнень.
Внісши цим зміни до законодавства про державну реєстрацію вакцин, Україна таким чином погоджується з умовами механізму COVAX.
«З урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, які на сьогоднішній день застосовуються в рамках дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, які можуть виникнути в результаті застосування цих вакцин», — зазначають автори документа.
Водночас в Кабінеті міністрів відзначають, що прийняття цього закону дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX.
Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила програму компенсації збитку здоров’ю, заподіяного вакцинацією від COVID-19 для людей в 92 країнах з низьким і середнім рівнем доходу — учасницях програми COVAX.
За матеріалами:
Сьогодні
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас