0 800 307 555
0 800 307 555

Рада зняла відповідальність з виробників вакцин за «побічні явища»


Рада зняла відповідальність з виробників вакцин за «побічні явища»

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 5247, яким знімається відповідальність з виробників вакцин від COVID-19 за наслідки щеплень. За закон проголосували 236 народних депутатів.

Виробники вакцин звільняються від відповідальності за наслідки застосування препаратів від COVID-19, зареєстрованих для екстреного застосування.

Також звільняються від відповідальності медичні працівники за наслідки, якщо застосування вакцини або інших імунобіологічних препаратів відбувалося відповідно до затвердженої інструкції.

У свою чергу держава зобов’язується виплатити компенсацію в разі появи якихось ускладнень.

Внісши цим зміни до законодавства про державну реєстрацію вакцин, Україна таким чином погоджується з умовами механізму COVAX.

«З урахуванням обставин, за яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, які на сьогоднішній день застосовуються в рамках дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, які можуть виникнути в результаті застосування цих вакцин», — зазначають автори документа.

Водночас в Кабінеті міністрів відзначають, що прийняття цього закону дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX.

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила програму компенсації збитку здоров’ю, заподіяного вакцинацією від COVID-19 для людей в 92 країнах з низьким і середнім рівнем доходу — учасницях програми COVAX.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua