Як змінилися ціни на нерухомість, і чого зараз хочуть покупці — відповіді експертів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Як змінилися ціни на нерухомість, і чого зараз хочуть покупці — відповіді експертів

Нерухомість
13543
Від початку року найбільша активність покупців спостерігалася в Києві та Харкові.
Про це свідчать дані Асоціації фахівців з нерухомості України (АФНУ).
Що відомо про ринок нерухомості Харкова:
  • на первинному ринку середня вартість квадратного метра склала 21 176 грн, що лише на 1,5% більше, ніж у грудні 2020 року;
  • щодо ситуації на вторинному ринку, то на кінець лютого ціна залишалася стабільною: залежно від розташування, якості будинку та площі квартири ціна варіювалася в межах 0,5-1%.
За словами Ігоря Балаки, голови Харківського обласного відділення АФНУ, упродовж січня-лютого найбільшим попитом користувалися 1,- 2-кімнатні квартири площею від 30м2 до 60м2.
Яка ситуація з цінами у столиці:
  • від початку року ціни на вторинному ринку Києва зросли до 2%;
  • станом на середину березня ціна на 1-кімнатні квартири стартує від 1300$/м2, на 2-кімнатні – від 1100$/м2, а на 3-кімнатні – від 900$м2.
Як зазначила Олена Гайдамаха, голова Київського міського відділення АФНУ, на первинному ринку столиці в січні-лютому спостерігалося відносне цінове затишшя.
Президент АФНУ Юрій Піта зазначив, що зимове затишшя на ринку нерухомості цілком типове для України. Проте, починаючи з другої декади лютого, кількість угод на вторинному ринку, порівняно з показниками грудня, зросла майже на 5-7%. Активізація, як продавців так і покупців мала б свідчити про поступове «повернення» ринку до звичайного режиму. Проте зараз на ринку досі панує ситуація часткової невизначеності, пов’язаної з епідеміологічною ситуацією.
“Запровадження обмежень, безумовно, позначиться на ринку житлової нерухомості, в першу чергу на кількості укладених угод. Звісно, поки що зарано робити якісь ґрунтовні прогнози, адже, як засвідчив січневий локдаун, карантинні обмеження можуть бути більш м’якими, ніж це було у березні минулого року. Проте на ринку, як і впродовж 2020 року, часткова невизначеність є запорукою певної цінової стабільності”, — підкреслив Юрій Піта.
На думку експерта, цьогоріч для розвитку первинного та вторинного ринків житлової нерухомості визначальними стануть ситуація в економіці країни, насамперед це стосується рівня інфляції, від якого залежатиме вартість квартир, подолання наслідків пандемії, а також державна політика щодо регулювання ріелторської діяльності.

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог. 🏠

За матеріалами:
Dom.Ria
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас