Міжбанк: що буде відбуватися з валютою в четвер — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: що буде відбуватися з валютою в четвер

Валюта
1053
Четвер на валютному ринку пройде дуже динамічно. Ключовим мотиватором для всіх учасників торгів буде необхідність розрахуватися з бюджетом до кінця цього тижня. Бізнесу за термінами розрахунків за податками вже зволікати нема куди, а з урахуванням ще й того, що 20-е число припадає цього разу на вихідний — відкладати свої проплати бюджету вже ніхто на останні дні не буде. Тому від сьогоднішнього дня забезпечення податкових платежів стане основною турботою фінансових директорів і великих, і дрібних компаній.
У такий період гривня в дефіциті, що позитивно впливає на валютний ринок. Адже брак гривневих коштів експортери покривають за рахунок продажу валютної виручки на міжбанку, а у покупців її теж не вистачає з тих же причин необхідності сплати податків, і вони знижують свої апетити з купівлі валюти.
Це створює позитивний настрій щодо перспектив курсу нацвалюти на найближчі дні. Сплутати всі карти в цій ситуації можуть тільки нерезиденти. Отримавши вчора кошти від погашень ОВДП, частина з іноземців перевклали їх відразу ж в нові облігації, і це на валютний ринок ніяк не вплинуло. Але, за нашими даними, деякі нерезиденти ще не визначилися остаточно з цими грошима і їх подальшою поведінкою на ринку, і якщо іноземці вирішать купувати на ці кошти валюту — попит зросте, що позначиться на курсі. Ми оцінюємо такий «невизначений попит» в суму до $ 20−35 млн, що не надто критично навіть для нашого малооб’ємного міжбанку. Але і скидати з рахунків такий варіант розвитку подій теж не варто. Тим більше, що спекулянти останні пару днів роблять досить активні спроби розгойдати курс, граючи то «на зниження», то «на підвищення». Від того, що вирішать нерезиденти з ресурсами від вчорашніх погашень ОВДП і від того, як активно експортери будуть «заливати» сьогодні валютою міжбанк напередодні податкових платежів — і буде залежати сьогодні курсовий тренд на торгах.
Нацбанк постарається в перебіг торгів не втручатися, тим більше, що поки що є охочі виконати частину цієї роботи замість нього і на цьому навіть непогано заробити. Наприклад, той же Приватбанк вчора на піку ажіотажу продавав долар по 27,74 гривні, чим вирівняв попит і пропозицію, а заодно і продався максимально дорого. До цього досить довгі періоди часу в разі потреби подібне часто робив інший держбанк — Укргазбанк. Так що «помічники» у Нацбанку в цьому питанні поки що є.
За нашими розрахунками, обсяг операцій на міжбанку в четвер буде перебувати в межах до $ 170−210 млн при здійсненні до 630 угод, що пов’язано з активізацією клієнтів в період бюджетних платежів.
Котирування міжбанку, за нашими прогнозами, 18 березня будуть в межах: долар — коридор 27,60 — 27,85 грн, євро — коридор 32,90 — 33,25 грн.
Курс долара на міжбанку — графік:
Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США — 27,71 / 27,73
Євро-33,00 / 33,02
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас