Що станеться з курсом під час локдауну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що станеться з курсом під час локдауну

Валюта
11169
Як зазначив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, при повному локдауні на кілька тижнів, ми побачимо гостре скорочення надходжень і ВВП.
«Ми так і не отримали від МВФ очікуваного траншу, хоч він нам не дуже потрібен. Але наша економіка багато в чому будується на позиках іноземців (ОВДП). Цього фінансування нам вистачить, як і торік. Гроші у міжнародних інвесторів є. І це фактично компенсує недобори до бюджету», — сказав Дорошенко.
За його словами, курс зараз тримається непогано, незважаючи на негативні фактори в економіці. Він очікує, що в середині цього року будуть деякі позитивні сигнали про завершення пандемії. Тема масових захворювань з листопада 2020-го почала зникати з американських газет і місцевих ЗМІ взагалі.
«Американці більш обізнані в ситуації. І це дає надію, що незабаром і українці побачать „світло в кінці тунелю“. Тоді з’являться додаткові хороші сигнали для відновлення економіки. З курсом зараз не буде проблем навіть в разі відсутності траншу МВФ і введення суворого локдауну», — прогнозує експерт.
По-друге, США і країни Європи накачують свої економіки грошима. В Україну ці кошти надходять опосередковано, через державні папери. Вашингтон схвалює додаткову допомогу в $ 1,2 тис. на людину і хоче надати американській економіці ще $ 1,9 трлн. Ймовірно, це вливання буде останнім, але воно позитивно зачепить і Україну.
«Але країни незабаром відмовляться від м’якого регулювання економіки. Тоді і Україні стане тяжче. Іноземці почнуть вимивати долар з нашої країни, оскільки їм самим буде необхідна валюта. Вони почнуть вкладати гроші в реальний сектор розвинених країн, який найбільш вигідний. Але коли це станеться, ми не знаємо», — зазначив Дорошенко.
За словами Дорошенка, на сьогоднішній день ризики подорожчання продуктів харчування відсутні. До кінця року, швидше за все, будуть додавати в ціні лише зернові: хліб і хлібобулочні вироби. Але «в інших категоріях все буде нормально».
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас