Що треба знати про мікрокредити - пояснення НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Що треба знати про мікрокредити - пояснення НБУ

Кредит&Депозит
8894
Сьогодні мікрокредити — поширене явище. Це невеликі позики на короткий термін, так звані позики до зарплати, які видають фінансові компанії. Такі кредити видаються значно швидше за банківські, адже не потрібно заповнювати багато документів. Однак їхня вартість суттєво перевищує позику у банку.
Про це повідомляє Національний банк України.
«Будьте уважними до особливих умов нарахування відсотків. Йдеться про випадки, коли фінансова установа не одразу погодила всю суму кредиту. Наприклад, ви просили 10 000 грн, а установа погодила спочатку 5 000 грн, а через декілька днів решту кредиту — 5 000 грн», — зазначають в Нацбанку.
Може здаватися, що це один кредит, хоча насправді – це два окремі кредити, за якими можуть відрізнятися відсоткові ставки, дати погашення, розмір штрафів. Потрібно уважно вивчити умови договору та вчасно сплачувати обидва кредити.
Кредитні онлайн-договори підписуються одноразовим паролем, який відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги» має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. Потрібно пам’ятати про свої обов’язки та виконувати умови кредитних онлайн-договорів.
Вчасно не виплатили мікрокредит. Яким може бути максимальний розмір штрафів:
  • мікрокредит — це кредит розміром до 1 мінімальної заробітної плати. За такими кредитами штраф та пеня не можуть перевищувати подвійної суми кредиту. Проте, на жаль, це стосується лише позик, оформлених після 8 січня 2021 року, коли набрав чинності закон, що встановлює максимальну межу штрафів та пені;
  • для мікрокредитів, оформлених до цієї дати, можуть бути застосовані штрафи та пеня, прописані в договорі;
  • для кредитів понад 1 мінімальну зарплату також є обмеження для штрафів та пені. Вони не можуть перевищувати половини суми кредиту.

Рейтинг мікрофінансових організацій України 🏆

«Але! Ці обмеження не розповсюджуються на інші платежі, що підлягають сплаті за порушення виконання кредитних зобов’язань. Вивчіть ці умови до підписання кредитного договору», — додає регулятор.
Важливе доповнення: у період дії карантинних обмежень штрафи і пеня не нараховуються. Однак це не стосується нарахування процентів та додаткових платежів.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші онлайн 💸

За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас