НБУ підрахував порушників обов’язкових нормативів серед небанків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ підрахував порушників обов’язкових нормативів серед небанків

Казна та Політика
250
У ІІ півріччі 2020 року обов’язкові фінансові нормативи порушили 46 страховиків та 9 кредитних спілок.
Про це повідомляє Національний банк України.
«Національний банк України за результатами перевірки звітності за друге півріччя 2020 року встановив низку порушень обов’язкових фінансових нормативів, які мають вплив на платоспроможність страхових компаній та кредитних спілок. Обов’язкові фінансові нормативи порушили 46 страхових компаній та 9 кредитних спілок. Також регулятор зафіксував факти неподання звітності 15 страховиками та 14 кредитними спілками», — повідомляє регулятор.
За результатами порушень Національний банк склав відповідні акти та направив фінансовим установам.
«Ми посилено слідкуємо за роботою високоризикових сегментів небанківського ринку — страховиків та кредитних спілок. Виконання обов’язкових нормативів дозволяє кредиторам та клієнтам цих фінансових установ почуватися захищеними. Попри загальне зниження кількості порушників у 2020 році, ми як регулятор повинні своєчасно реагувати на невиконання нормативів. Адже їх дотримання та подання звітності – одна із ключових пруденційних вимог до гравців ринку. Якщо порушення не будуть усунені, ми найближчим часом розглядатимемо можливість застосування заходів впливу до таких фінустанов. На розгляд актів обов’язково будуть запрошені керівники фінустанов для надання пояснень щодо самого порушення та анонсування заходів для його усунення», — наголосив заступник Голови Національного банку Ярослав Матузка.

Довідка Finance.ua:

  • У лютому вперше за пів року кількість учасників небанківського ринку почала зростати. Кількість фінустанов зросла з 2006 до 2009.
  • Національний банк проводитиме інспекційні перевірки учасників ринку небанківських фінансових послуг за новим ризик-орієнтованим підходом.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас