НКРЕКП оштрафувала три компанії ДТЕК на 1,7 млн гривень за низькі запаси вугілля на ТЕС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НКРЕКП оштрафувала три компанії ДТЕК на 1,7 млн гривень за низькі запаси вугілля на ТЕС

Фондовий ринок
197
Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, за результатами позапланових перевірок компаній «ДТЕК Західенерго», «ДПЕК Дніпроенерго» і «ДТЕК Східенерго» вирішила накласти на ці компанії максимальний штраф у розмірі 1,7 млн ​​гривень. Про це сказано на сайті регулятора.
Згідно з повідомленням, підставою для перевірок було недотримання обов’язку виробників електроенергії мати необхідні резерви палива з метою забезпечення безпеки поставок електрики.
«Такі кричущі порушення, які призвели до ситуації, коли вся країна опинилася під ризиком відключення від електропостачання, заслуговують суворих штрафних санкцій. Втім, ми сьогодні накладаємо на ці компанії максимальний штраф, а перед законодавцями ми будемо ініціювати питання про збільшення розміру штрафів у подібних ситуаціях», — сказано в повідомленні з посиланням на голову НКРЕКП Валерія Тарасюка.
Матеріали перевірок зазначених підприємств ДТЕК були також направлені до Антимонопольного комітету, Міненерго і Держенергонагляду для проведення перевірки технічного стану обладнання компаній, надання оцінки причин, які призвели до технологічних відмов обладнання, та відповідних організаційних висновків.
«Крім того, така поведінка виробників електричної енергії становить загрозу не тільки енергетичній, а й національній безпеці країни, тому матеріали на перевірки будуть направлені також до Ради національної безпеки і оборони України, а також до правоохоронних органів для відповідного реагування», — зазначив Тарасюк.
У свою чергу, в ДТЕК вкрай не згодні з таким рішенням регулятора. За повідомленням «ДТЕК Енерго», аномальне збільшення споживання вугілля було викликано непрогнозованим підвищенням енергоспоживання в грудні минулого року і зниженням генерації АЕС.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас