В Україні хочуть створити єдину систему споживачів енергії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні хочуть створити єдину систему споживачів енергії

Енергетика
332
У Міністерстві енергетики планують створити уніфіковану цифрову систему споживачів енергії, що дозволить «забезпечити захист вразливих споживачів у випадку непередбачуваних обставин чи проблем».
Про це повідомляє Міненергетики на Урядовому порталі.
В.о. міністра енергетики Юрій Вітренко заявив про необхідність створення уніфікованої цифрової системи, як один з ключових елементів сталого розвитку енергетичного сектору. Така система стосуватиметься насамперед захисту вразливих споживачів газу, електроенергії, тепла.
Створення уніфікованої цифрової системи, зазначають у Міненергетики, має стати результатом спільних зусиль низки відомств, зокрема Міненерго, Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінфіну, Мінекономіки, АМКУ та Держспоживслужби. Вона міститиме інформацію про споживачів житлово-комунальних послуг, ціни й тарифи, які вони сплачують, обсяги нарахованих їм субсидій тощо.
«В результаті аналізу ми навіть наперед зможемо визначати вразливих споживачів і пропонувати їм разову допомогу у випадку непередбачуваних обставин чи проблем», — розповів Вітренко.
Крім того, як пропонує Міненерго, система матиме сервіси для відстежування витрат на «комуналку» та їхнього аналізу, а також для зміни постачальника компослуг.
Також зазначається, що система не передбачає зміну механізму комунальних субсидій, що діє наразі.
До подальшої роботи у відомстві залучатимуть операторів систем транспортування газу та передачі електроенергії, розподільних мереж та інших.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас