0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати та інвестори закликали владу вирішити проблеми «зеленої» енергетики


Депутати та інвестори закликали владу вирішити проблеми «зеленої» енергетики

Народні депутати міжфракційного об’єднання (МФО) «Чиста енергія — здорове довкілля» та інвестори в зелену енергетику України заявили про потребу вивести сектор відновлюваної енергетики країни з боргової кризи для того, щоб держава не порушувала, а виконувала свої зобов’язання перед ЄС.

Відповідну заяву було зроблено під час підписання Меморандуму про співпрацю з галузевими асоціаціями виробників електроенергії з відновлюваних джерел, яке відбулося 5 березня.

«Основні положення меморандуму — це засади нашої взаємодії з асоціаціями, це підтримка міжнародних і національних інвесторів. Це обмін інформацією і спільна допомога. Це усунення існуючих проблем та подолання бар’єрів для розвитку зеленої енергетики. Це спільні заходи, які ми будемо проводити. І об’єднання зусиль для подолання кризових явищ», — сказав співголова МФО, народний депутат Олексій Гончаренко.

Гончаренко також зазначив, що в МФО «Чиста енергія — здорове довкілля» входять представники всіх фракцій парламенту, що свідчить про підтримку депутатами курсу України не перехід від старої, шкідливої енергетики до екологічно-чистої відновлюваної.

В свою чергу нардеп Дмитро Лубінець додав, що через механізм парламентського контролю депутати будуть дивитися і вимагати, щоб всі умови, які прописані в «зеленому» меморандумі, були виконані перед інвесторами.

Голова Української асоціації відновлюваної енергетики Олександр Козакевич зазначив, що в поточних умовах депутати та асоціації мають сконцентруватися на захисті «зеленої» енергетики від штучних кризових явищ.

«Дуже хочемо, щоб все-таки цей захист і сприяння зеленій енергетиці зрозуміли всі, що в подальшому він повернеться нам так само захистом нашого здорового життя, захистом розвитку нашої української економіки і взагалі впровадженням нових інноваційних проєктів будь-якої інноваційної структури, яка в подальшому має розвиток завдяки саме широкому розповсюдженню зеленої енергетики», — підкреслив Козакевич.

Нагадаємо, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов’язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов’язання і своєчасно погасить 40% «старого» боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень «старого» боргу. Крім того, інвестори не бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску «зелених» аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua