0 800 307 555
0 800 307 555

Коболєв пропонує перенести нові тарифи на газ, щоб українці побачили ринкові ціни


Коболєв пропонує перенести нові тарифи на газ, щоб українці побачили ринкові ціни

Голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв запропонував перенести введення річних тарифів на газ з квітня на травень для того, щоб українці змогли побачити ринкові ціни в квітні і зрозуміти, що було б без річного продукту.

Таку ідею топ-менеджер Державної компанії озвучив в інтерв’ю для програми «Запитання тут ставимо ми» на Радіо НВ. «Ми пропонуємо ввести обов’язковий річний продукт з 1 травня, оскільки кінцевому споживачеві треба чітко розуміти, що було б, якби річного продукту не було, тобто дати ринку продемонструвати себе», — сказав Коболєв.

Річний тариф передбачає, що українці протягом 12 місяців платитимуть за газ рівними частинами за фіксованим тарифом. Для цього потрібно заявити постачальнику, скільки блакитного палива ви плануєте витратити. В кінці дії річного тарифу проведуть перерахунок: якщо споживати більше, доведеться доплатити, а якщо менше — можна буде використовувати переплату для оплати нових обсягів.

«А річний продукт, про який зараз говорить регулятор, не до кінця є повноцінним річним продуктом. Це фактично фіксована річна ціна. При цьому обсяги коливаються залежно від фактичного обсягу споживання. Чому наразі цей варіант є пріоритетним? Тому що регулятор і ми всі переживаємо, щоб у споживача не склалося враження, що він спочатку переплачує в літні місяці, а що буде взимку — незрозуміло», — сказав Коболєв.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua