Розмитнення «єврономерів» за новими правилами: у законопроєкті виявлено нові проблеми — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Розмитнення «єврономерів» за новими правилами: у законопроєкті виявлено нові проблеми

866
Розмитнення «єврономеров» в Україні відбуватиметься за новими правилами. Депутати Верховної Ради прийняли за основу новий законопроєкт про розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Проте в законопроєкті № 4643-д знову знайдені проблеми. Тепер вже -для українців, які захочуть придбати уживаний автомобіль.
Про це розповів старший економіст Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський у коментарі для Укрінформу.
«Проблему самих „єврономерів“ цей закон може вирішити, однак, з іншого боку, зовсім не вирішується проблема акцизного податку на авто, скасування якого зробило б старі автомобілі дешевшими і доступнішими для українців», — відзначає експерт.
Він додав, що ухвалення депутатами цього законопроєкту в першому читанні – це своєрідний «хабар» власникам автомобілів з європейською реєстрацією, які вже давно вимагають від влади розв’язати питання з доступним розмитненням і скасувати акцизний податок на такі машини.
«Я сподіваюся, що до другого читання цей законопроєкт не дійде або буде істотно змінений. Це не повинно бути рішення тільки для „євробляхерів“, треба розв’язувати проблему з акцизом. Тому очевидна мета тих, хто запропонував цей проєкт, — це нейтралізувати „єврономери“, дати їм, так би мовити, хабар, щоб з їх боку не було тиску щодо скасування акцизу», — висловився Дубровський.
Він вказав на ще один важливий нюанс в законі – згідно з документом, вартість розмитнення не буде залежати від ціни авто, і таким чином, перевагу отримають ті, хто завіз в Україну автомобілі преміумкласу під виглядом б/у авто на єврономерах.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас