День фінансів: подарунки від партнерів FinAwards-2021, досягнення Кабміну, рішення щодо облікової ставки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

День фінансів: подарунки від партнерів FinAwards-2021, досягнення Кабміну, рішення щодо облікової ставки

196
Вечір четверга, 4 березня. Час дізнатися актуальні новини і отримати подарунки від організаторів і партнерів премії FinAwards2021.
Облікову ставку підвищили. Правління Національного банку України 4 березня ухвалило рішення підвищити облікову ставку. Як пояснюють у НБУ, на початку 2021 року інфляція прискорилася і очікувано вийшла за межі цільового діапазону 5% ± 1 п.п. У січні зростання споживчих цін досягло 6,1% в річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, інфляція продовжила прискорення і в лютому.
Навантаження на роботодавців зменшують. Сьогодні ВР ухвалила в цілому проєкт закону № 0958, який повинен зменшити тиск на бізнес з боку контролерів за дотриманням трудового законодавства. Зміни розмежовують державний, внутрішній та громадський контроль за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення. Документ також позбавляє органи місцевого самоврядування повноважень щодо здійснення перевірок.
Рік роботи Кабміну. Четвертого березня виповнюється рік роботи нинішнього складу Кабінету Міністрів України під головуванням Дениса Шмигаля. У Європейській Бізнес Асоціації назвали позитивні моменти і зрушення за минулий рік. Наприклад, рішення уряду запровадити мораторій на перевірки на час карантину; декларування підвищення цін; розробка API для використання смартфонів замість РРО; приватизація заводів.
Тарифи на світло з 1 квітня. За словами того ж Шмигаля, це питання зараз обговорюється в Міністерстві енергетики. Як він зазначив, тариф на електроенергію для населення у квітні, швидше за все, залишиться 1,68 грн за кВТ-год.
День фінансів: подарунки від партнерів FinAwards-2021, досягнення Кабміну, рішення щодо облікової ставки
Також прем’єр-міністр сказав, що єдиний тариф на газ протягом року, який планує найближчим часом запустити уряд, дозволить уникнути цінових шоків для населення.
Індексація пенсій. З 1 березня українські пенсіонери почали отримувати підвищені пенсії. Мінімальний розмір підвищення становить 100 гривень. Таку надбавку до пенсії отримали майже половина українських пенсінерів, а якщо точніше — то 46,3%. Для декого надбавка склала понад 1 тис. грн. Але таких пенсіонерів лише 3,3%.
До речі, незважаючи на паузу у відносинах з МВФ, в Україні не розглядають варіанти, за яких доведеться зупиняти будь-які соціальні виплати. Про це заявляє міністр фінансів Сергій Марченко.
Киянам заборгували 460 млн. Станом на 1 лютого 2021 року борг з виплати заробітної плати у Києві склав 457,8 млн грн, що на 117,7 млн грн більше в порівнянні з попереднім місяцем. Як пояснюють в КМДА, борги утворюються через відсутність і зменшення обсягу замовлень як у державних, так і недержавних підприємств. Також на утворення боргу вплинули заходи з протидії коронавірусної інфекції.
На продовження теми боргів. Борги за валютними кредитами пропонують списати. Парламентський комітет з питань фінансів розглянув три законопроєкти, що стосуються реструктуризації зобов’язань за валютними кредитами. Як зазначається, ухвалення цих законопроєктів дозволить забезпечити виконання державою своїх соціальних функцій перед громадянами, які постраждали в результаті отриманих позик під заставу житла в період різких валютних коливань.
🙃 Втомилися читати про нововведення і зміни? Не біда — тоді краще дивіться. В одному відео на YouTube-каналі Finance.ua наші колеги зібрали інформацію про важливі нововведення, які очікують українців у березні. Дивіться — і буде знати, до чого готуватися:
А наостанок нагадаємо, що наближається свято 8 березня 💐 Організатори та партнери премії FinAwards2021 підготували жінкам подарунки: б’юті бокси, набори цукерок з унікальним смаком, сертифікати в магазин декору, б’юті-сертифікати, м’які іграшки. Найприємніше — щоб отримати подарунок, необхідно виконати лише 2 умови: поставити «+» в коментарях під дописом за посиланням і додати ексклюзивну рамку FinAwards до фото власного профілю у Facebook. До участі приймаються тільки ті, хто виконає всі умови акції до 23:59 08.03! Тому покваптеся 💎
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас