Купівля житла: як перевірити забудовника — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Купівля житла: як перевірити забудовника

Особисті фінанси
1687
Купівля житла — справа дуже відповідальна. І ставитися до неї треба, усвідомлюючи усі наслідки своїх рішень. Тим більше, коли на кожному кроці ми бачимо будівельні афери та скандали, жертвами яких стають тисячі людей.
Про це розповів заступник директора департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Юрій Тацій в Facebook.
Придбання нерухомості чимось подібне до походу в супермаркет. Коли ви там бачите акції з неймовірною знижкою до 50%, це наводить на підозру щодо якості продуктів. І, як правило, такі підозри обґрунтовані. Так само при купівлі житла. Вартість квадратного метру суттєво нижча від середньоринкової – це тривожний дзвіночок, привід задуматися — чи варто купувати таке житло і чи не є це тим «безкоштовним сиром», що буває лише у мишоловці.
Якщо ви вже обрали об’єкт, куди хочете інвестувати, то найперше треба дізнатися:
 • хто є власником чи користувачем землі, на якій зводиться будинок;
 • яким є цільове призначення земельної ділянки (чи можна взагалі там будувати житло);
 • чи отримав забудовник містобудівні умови та обмеження (вони визначають рамки дозволеного в будівництві);
 • чи є у забудовника проект і чи він зареєстрований в Містобудівному кадастрі та на інших публічних ресурсах;
 • чи має забудовник дозвільну документацію (дозвіл або зареєстровану декларацію про початок будівельних робіт);
 • на кого видана вся ця документація (чи все це одна компанія, чи кілька).
Де брати інфорамцію. Держгеокадастр, Держархбудінспекція, Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА, Департамент земельних ресурсів КМДА, Департамент містобудування та архітектури КМДА є розпорядниками відповідної інформації і нададуть її на вашу вимогу.
Для отримання довідкової інформації варто також:
 • Через Єдиний реєстр юридичних і фізичних осіб-підприємців дізнатися, чи давно компанія працює на ринку, хто її засновники та чи відповідає статутний капітал вимогам законодавства.
 • Промоніторити відкриті джерела, аби вивчити історію забудовника: що він побудував, скільки об’єктів незавершених, а скільки «заморожених».
 • Скористатися послугою онлайн-сервісів моніторингу новобудов. Там зможете дізнатися про статус будівництва конкретних об’єктів та пов’язані з ними ризики.
 • Перевірити дані забудовника, генпідрядника та фінансової установи у реєстрі судових рішень. Звертайте увагу як на завершені справи, так і на поточні судові суперечки.
  ☑В Реєстрі судових рішень або в Держреєстрі речових прав на нерухоме майно перевірити наявність або відсутність арештів на земельну ділянку.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас