0 800 307 555
0 800 307 555

Стефанишина розповіла про дії України в разі ймовірного завершення Nord Stream 2


Стефанишина розповіла про дії України в разі ймовірного завершення Nord Stream 2

Відповіддю України на ймовірне завершення «Північного потоку-2» може стати її повна інтеграція у відкритий і конкурентний енергетичний ринок.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина.

«Зараз Росія не має жодних інструментів, щоб завдати шкоди нашій енергетичній безпеці. Але, безумовно, завершення цього проекту (Північний потік-2) підірве таку безпеку. Відповіддю на це може бути наша інтеграція в європейський ринок і формування єдиного простору для конкуренції, для того, щоб відкрити ринок для компаній Євросоюзу, — це ще один із шляхів, які ми бачимо в Києві. Тому відповідь проста, і вона була відображена в нашій принциповій позиції під час переговорів над новим контрактом з „Газпромом“ — повністю засновувати його на законодавстві ЄС», — зазначила віце-прем’єр-міністр, відповідаючи на запитання кореспондента, які запобіжники має Україна проти повторення численних газових воєн, які в минулому розв’язувала Російська Федерація як проти України, так і проти Європи.

Вона нагадала, що Росія неодноразово вдавалася до радикальних дій, намагаючись знизити рівень поставок газу і залишити як українців, так і європейських споживачів без газу. Україна відповіла на це терміновими заходами, які були здійснені разом з європейськими партнерами і країнами ЄС. Уже протягом 2014−2015 років Україна підписала угоди про реверсні поставки газу зі Словаччиною, Польщею та іншими сусідніми країнами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua