НБУ виявлятиме порушників прав споживачів серед небанківських фінустанов — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ виявлятиме порушників прав споживачів серед небанківських фінустанов

Казна та Політика
216
Національний банк пропонує визначити порядок нагляду за додержанням небанківськими фінустановами прав споживачів фінансових послуг.
НБУ оприлюднив для громадського обговорення проєкт положення про здійснення нагляду за додержанням учасниками ринку фінпослуг законодавства про захист прав споживачів цих послуг.
Мета документа — затвердити прозорий та універсальний підхід до здійснення такого нагляду, виявлення порушень, своєчасного реагування на них та мінімізації ризику порушень у майбутньому.
НБУ, зокрема, перевірятиме, чи не порушують ломбарди, фінкомпанії, кредитні спілки, страховики та особи, що не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінпослуги, права споживачів цих послуг.
Нацбанк здійснюватиме відповідний безвиїзний нагляд на підставі аналізу звернень споживачів, договорів учасника ринку та іншої інформації на вебсайтах та в рекламі небанківських фінустанов, аналізу інформації з відкритих джерел.
Об’єктами безвиїзного нагляду в межах цього документу стануть небанківські фінустанови, особи, які не є фінустановами, але мають право надавати окремі фінпослуги, та посередники на ринках небанківських фінпослуг.
НБУ запрошуватиме письмові пояснення, інформацію та інші документи щодо правил та умов надання фінпослуг та їх реклами. Положення визначає порядок оформлення результатів безвиїзного нагляду, фіксації порушень або ознак ризикової діяльності, а також процедуру надання такого документу учаснику ринку.
Аналогічний порядок здійснення безвиїзного нагляду щодо додержання законодавства про захист прав споживачів фінпослуг вже працює для банків.
За матеріалами:
НВ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас