Електроенергія в лютому різко подорожчала на 21% через проблеми в енергетиці — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Електроенергія в лютому різко подорожчала на 21% через проблеми в енергетиці

Енергетика
3217
Недовироблення електроенергії на АЕС і відсутність складських запасів вугілля на ТЕС в необхідних обсягах призвели до різкого подорожчання електроенергії в лютому.
Відповідні дані опублікувало держпідприємство «Оператор ринку».
Так, середньозважена ціна е/е на ринку «на добу вперед» в об’єднаній енергосистемі України за 20 днів лютого зросла на 21,22% в порівнянні з тим же періодом січня, до 1 659,96 гривні/МВт-год. (без НДС).
На ВДР середньозважена ціна піднялася на 29,09%, до 1 810,49 гривні/МВт-год. Різке зростання ціни на ВДР ринку призвела до скорочення пкупівлі промпідприємствами і трейдерами на 12,63% в порівнянні з періодом 1−20 січня, до 314 403,4 МВт-год.
Нагадаємо, складські запаси вугілля на українських ТЕС на 43% нижчі від критичного мінімуму, за даними Міненерго. Частина енергоблоків ТЕС змушені використовувати дорожчий вид палива — природний газ — через відсутність вугілля. З цієї ж причини 5 енергоблоків ТЕС знаходяться в простої, що призводить до зниження вироблення електроенергії в цілому по енергосистемі.
Раніше голова комітету Верховної Ради з енергетики і ЖКГ Андрій Герус заявив, що атомна енергетика є головним стабілізатором для об’єднаної енергосистеми країни в період зимових холодів.
За його оцінками, для стабільної роботи української енергосистеми в осінньо-зимовий період мають працювати 12 атомних блоків. Зараз в роботі перебувають 11 енергоблоків АЕС.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас