Настрої малого бізнесу суттєво погіршилися – ЄБА — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Настрої малого бізнесу суттєво погіршилися – ЄБА

Фондовий ринок
1139
Індекс настроїв малого бізнесу впав до 2,38 балів із 5 можливих, порівняно із 3,07 балами минулого року, та повернувся у негативну площину.
Про це свідчать результати опитування, яке провела Європейська Бізнес Асоціація.
Підкреслюється, що такі показники є найнижчими за всю історію дослідження з 2017 року.
«У порівнянні з попередніми роками майже вдвічі знизилась кількість підприємців, задоволених поточним станом справ у їхньому бізнесі. Наразі таких 24% проти 42% у минулому році. Відповідно, зросла і кількість незадоволених — від минулорічних 29% до нинішніх 58%», — йдеться у повідомленні.
При цьому, у 2020 році погіршилися не тільки настрої, але і очікування змін.
Вперше за чотири роки очікування тільки на 10% перевищують оцінку поточного стану справ. Тільки 27% респондентів очікують покращення стану справ у бізнесі протягом найближчих 6 місяців проти минулорічних 59%. 52% підприємців очікують, навпаки, погіршення.
«Близько половини опитаних не планують наступного року зміни у штаті компанії, як у кількості робітників, так і у заробітній платі. Хоча такі все ж є – 18% збільшуватимуть кількість працівників, а 23% запланували підвищення заробітної плати», — додали в ЄБА.
Найгірше з усіх складників Індексу учасники опитування оцінили економічну ситуацію в країні.
Так, 80% вважають поточну економічну ситуацію несприятливою для ведення бізнесу. Головні причини цьому — низька купівельна спроможність населення, вплив карантинних обмежень, податкове навантаження та фіскальний тиск.
«Варто відмітити, що традиційний лідер цього антирейтингу — податкове навантаження — наразі опинилося на третьому місці», — зазначили в Асоціації.
У підприємців також запитали, якими є головні наслідки впливу пандемії на роботу їхнього бізнесу.
58% відзначають зменшення кількості замовлень, ще 18% були змушені переглянути бізнес-модель та шукати нові напрямки, 10% оптимізували діяльність та скоротили персонал, а 3% змогли збільшити продажі чи відкрили нові ринки збуту. Лише 14% не помітили впливу коронавірусу на їх діяльність.
Індекс настроїв малого бізнесу — проводиться Європейською Бізнес Асоціацією з 2017 року у межах проекту Unlimit Ukraine. Дослідження проводилось з 1 по 31 грудня 2020 року, у ньому взяли участь 426 власників і директорів малого бізнесу усіх сфер діяльності.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Економічна Правда
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас