Засновник WeWork погодився на $500 млн від SoftBank за свою частку в компанії — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Засновник WeWork погодився на $500 млн від SoftBank за свою частку в компанії

Фондовий ринок
449
Співзасновник і колишній гендиректор мережі коворкінгів WeWork Адам Нойманн близький до домовленості з японським інвестиційним холдингом SoftBank щодо оплати за частку підприємця у створеній ним компанії.
Про це з посиланням на джерела, близькі до переговорів, повідомляє The Wall Street Journal, на яку посилається The Bell.
За даними видання, Нойманн погодився отримати за свою частку $500 млн – це вдвічі менше, ніж SoftBank планував заплатити в 2019 році. При цьому на співзасновника WeWork припаде третина всіх виплат японського холдингу раннім інвесторам і першим співробітникам стартапу. У сукупності ті отримають $1,5 млрд, уточнили співрозмовники WSJ.
Від початкового плану SoftBank відмовився на тлі пандемії в 2020 році. Після цього Нойманн та інші акціонери компанії подали на японський холдинг до суду, а той у відповідь відмовився від «консультаційних» виплат колишньому CEO обсягом $185 млн. Розгляд позову Нойманна і команди мав початися навесні 2021-го.
Softbank став основним акціонером WeWork в 2019 році, коли компанія відмовилася від проведення IPO після цілої серії скандалів – від маніпуляцій з фінансовою звітністю до конфлікту інтересів у засновників.
Нойманн тоді ж під тиском інвесторів був змушений піти з поста CEO. А оцінка стартапу обвалилася з $47 млрд до $7 млрд (пізніше до $2,9 млрд).
Відтоді SoftBank вів переговори про викуп часток команди і ранніх інвесторів WeWork. Якщо сторонам вдасться досягти компромісу, процес нарешті буде завершено в найближчі дні, уточнюють джерела WSJ.
Для SoftBank домовленість з Нойманном і іншими ранніми акціонерами відкриває шлях до довгоочікуваного виведення WeWork на біржу. Партнером по угоді може виступити компанія BowX Acquisition Group. В рамках приєднання мережа коворкінгів отримає оцінку в $10 млрд, випливає з даних WSJ.
За матеріалами:
Mind
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас