Міжбанк: продовжаться спроби підвищити курс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: продовжаться спроби підвищити курс

Валюта
541
У вівторок два основні чинники впливатимуть на настрої учасників валютного ринку, і відповідно — на курс.
Що вплине:
  • Проведення аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП. Пропонуватимуться гривневі облігації на 168, 343,476,784 і 1183 дні з обмеженнями в 500 млн гривень на 168 днів, на 1,5 млрд гривень на 343 дні і на 2 млрд на 476 днів. Всі інші гривневі випуски без обмежень за обсягом. А також чиновники запропонують доларові папери на суму $ 200 млн на 323 дні. З урахуванням того, що 24 лютого необхідно погасити облігації попередніх випусків на 10,56 млрд гривень і відсотків по багатьох інших ОВДП, мінфінівці будуть згідливіші щодо прибутковості. На це розраховують як місцеві фінансисти, так і іноземні інвестори. Тому вже з учорашнього дня нерезиденти без зайвого шуму і привернення уваги готуються до аукціону і накопичують гривню. Крім цього, чиновники дуже сподіваються на те, що сьогодні багато власників ОВДП, які гасяться завтра, перевкладуться в нові папери, позаяк розрахунки і за сьогоднішнім аукціоном і за погашеннями старих облігацій пройдуть одним днем ​​- завтра. Принаймні, за тим пакетом, який у держбанків, Мінфін України на це дуже розраховує. Значні фінансові потоки у вівторок і середу, пов’язані з аукціоном і погашенням ОВДП, будуть істотно впливати і на валютний, і на ресурсний ринки.
  • Господарська діяльність підприємств перед кінцем місяця і період відшкодування ПДВ експортерам. Наближення звітної дати активізує всіх клієнтів у закритті своїх зобов’язань у гривні і у валюті, що додасть статистики міжбанку. За нашими розрахунками, у вівторок обсяг операцій на торгах буде в межах до $ 190−200 млн при укладанні до 600 угод. Крім цього, досі є ще боржники по сплаті податків, що змушує їх активно гасити прострочені суми державі, щоб скоротити розмір штрафів і пені. Частина з них продає валютну виручку, яка надходить, щоб розрахуватися з бюджетом.
З іншого боку, бізнесу стали надходити невеликими траншами основні суми відшкодувань ПДВ, що скорочує інтерес експортерів до продажу валюти і зіграє проти гривні. Новини від Держказначейства про суми перерахувань таких відшкодувань ПДВ клієнтам можуть серйозно впливати на поведінку компаній впродовж сесії. І навіть періодично міняти курсовий тренд.
НБУ продовжить спроби залишатися осторонь і не виходити на міжбанк з інтервенціями. Але якщо почнуться активні перекоси між попитом і пропозицією, що часто буває як в період аукціонів Мінфіну з ОВДП, так і в період виплат відшкодувань ПДВ, ми побачимо Нацбанк на ринку. Спроби тестування рівня в 28 гривень за долар як спекулянтами, так і окремими великими продавцями валюти продовжаться і сьогодні. Більше того, ми переконані, що найближчим часом котирування долара закріпляться.
Котирування міжбанку, за прогнозами Finance.ua 23 лютого будуть у межах: долар — коридор 27,75−28,05 грн, євро — коридор 33,70−34,10 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах:
  • Долар: коридор купівель і продажів 27,80−28,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп, а в касах банків — до 25 коп.
  • Євро: в банках коридор 33,40−34,15 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 33,60−34,05 грн при спреді до 25 коп.
Середні курси валют на Міжбанку після відкриття ринку:
долар США — 27,86 / 27,88
євро — 33,83 / 33,86
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас