SpaceX прискорюється - Starship SN10 може здійснити політ вже цього тижня — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

SpaceX прискорюється - Starship SN10 може здійснити політ вже цього тижня

Технології&Авто
484
Команда інженерів SpaceX в Техасі вже викотила на майданчик для тестів наступний прототип міжпланетного корабля Starship SN10 (десятий серійний випробувальний апарат) — за планом, сьогодні пройдуть передпольотні вогневі випробування і є хороші шанси на запуск вже на цьому тижні. Принаймні, на це розраховує голова SpaceX Ілон Маск.
Напередодні стало відомо, що Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) закрило розслідування щодо SpaceX: приводом стали попередні льотні випробування SN9 і SN8, які розбилися при відпрацюванні технології вертикальної посадки. Більше жодних питань щодо безпеки у регулятора до компанії Ілона Маска немає.
Що ж стосується Starship SN10, він повинен повторити програму атмосферних випробувань, яку проходили SN9 і SN8. Новий прототип отримав низку вдосконалень, а ймовірність його успішної посадки оцінюється в 60%. Тобто, шанси на успіх вдвічі вищі, ніж у SN9.

До речі, SN8 злітав на 12,5 км на початку грудня 2020-го, а SN9 підстрибнув на 10 км тільки на початку цього місяця. І ось зараз на низькому старті вже стоїть SN10. Тим часом SpaceX майже завершила збірку Starship SN15, в якому, як раніше розповів Ілон Маск, планується кілька великих оновлень, і почала збірку другого прототипу бустера Super Heavy. Перший же повинен зробити перший стрибок найближчим часом. Загалом, темпи розвитку проєкту вражають.
За матеріалами:
ITC.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас