Зеленський пояснив відмову МВФ дати Україні транш кредиту на 700 млн доларів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський пояснив відмову МВФ дати Україні транш кредиту на 700 млн доларів

Казна та Політика
2465
Міжнародний валютний фонд відмовився надавати Україні транш з кількох причин. Зокрема, українська влада має ухвалити низку законів.
Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю журналістам під час форуму Україна 30.
Як зазначив Зеленський, Україна перебуває в програмі МВФ, за якою вже отримала 2,1 млрд доларів.
«Ще у нас два транші. Загалом у цій програмі три транші: 700 мільйонів і ще 700 мільйонів. Зараз вони мали визначити дату, коли буде виділено другий транш у 700 мільйонів. Програма не виконана через декілька речей», — сказав він.
Серед причин невиконання програми Зеленський назвав закон про Вищу раду правосуддя (ВРП). Втім, відповідний законопроект про ВРП, а також законопроект про НАБУ вже зареєстровані, зазначив він.
«Є ще кілька економічних законів, які ми повинні прийняти. Така домовленість», — сказав президент.
Нагадаємо, місія МВФ працювала в період з 21 по 23 грудня 2020 року і з 11 січня по 12 лютого 2021 року. В результаті сторони не домовилися про перегляд програми Stand-by, що привело б до виділення чергового траншу.
Меморандум між владою України і МВФ був підписаний в 2020 році. Його текст був оприлюднений в червні. Тоді ж Україна отримала від МВФ перший транш кредиту на 2,1 млрд доларів в рамках 18-місячної програми Stand-By на 5 млрд доларів. Після цього МВФ траншів не виділяв.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас