0 800 307 555
0 800 307 555

Мінінфраструктури пропонує виділити 500 млн грн на фінансову підтримку авіагалузі - Криклій


Мінінфраструктури пропонує виділити 500 млн грн на фінансову підтримку авіагалузі - Криклій

Міністерство інфраструктури України пропонує виділити з державного бюджету 500 млн грн на фінансову підтримку української авіаційної галузі в умовах пандемії COVID-19.

Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, Міністерство інфраструктури запропонує Кабінету Міністрів драфт законопроєкту про створення нової бюджетної програми для фінпідтримки української авіагалузі.

У 2021 році планується компенсувати українським авіакомпаніям, які здійснювали евакуаційні авіарейси в 2020 році, близько 25% загальної суми аеропортових зборів в аеропортах Бориспіль та Львів, а також близько 25% плати за аеронавігаційне обслуговування.

За даними Мінінфраструктури, держпідтримку отримають авіакомпанії Windrose, Азур Ейр Україна, Міжнародні авіалінії України і SkyUp, які в березні-квітні 2020 року виконали 170 рейсів для повернення українських громадян на батьківщину.

«Зазначені рейси виконувалися на одному “плечі” з порожнім перегоном повітряного судна. Загальна вартість таких рейсів становить, за даними авіакомпаній, 104,8 млн грн», – розповіли в міністерстві.

Windrose виконала 35 евакуаційних рейсів на 20,4 млн грн, Азур Ейр Україна – 56 рейсів на 40,9 млн грн, Міжнародні авіалінії України – 15 рейсів на 7,4 млн грн, SkyUp – 64 рейси на 36,1 млн грн.

У Міністерстві інфраструктури також назвали умови надання держпідтримки:

 • здійснення пасажирських міжнародних рейсів протягом останніх шести місяців;
 • відсутність справ про банкрутство;
 • не більше шести місяців прострочення податкових платежів;
 • не більше шести місяців прострочення по заборгованості до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
 • не більше шести місяців прострочення заборгованості по платежах за аеропортове і аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі/на території України.

Криклій зазначив, що для виділення фіндопомоги авіакомпаніям необхідно визначити джерело фінансування.

«У 2020 році пасажиропотоки через аеропорти України скоротилися на 65% в порівнянні з 2019 роком, що привело до складного фінансового стану всіх суб’єктів авіадіяльності. Поточна ситуація становить загрозу стабільній роботі транспортної системи України в частині повітряних перевезень і вимагає втручання з боку держави для забезпечення збереження цілісності національної транспортної системи», – сказав міністр.

 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua