Мінінфраструктури пропонує виділити 500 млн грн на фінансову підтримку авіагалузі - Криклій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінінфраструктури пропонує виділити 500 млн грн на фінансову підтримку авіагалузі - Криклій

Казна та Політика
123
Міністерство інфраструктури України пропонує виділити з державного бюджету 500 млн грн на фінансову підтримку української авіаційної галузі в умовах пандемії COVID-19.
Про це міністр інфраструктури Владислав Криклій сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.
За його словами, Міністерство інфраструктури запропонує Кабінету Міністрів драфт законопроєкту про створення нової бюджетної програми для фінпідтримки української авіагалузі.
У 2021 році планується компенсувати українським авіакомпаніям, які здійснювали евакуаційні авіарейси в 2020 році, близько 25% загальної суми аеропортових зборів в аеропортах Бориспіль та Львів, а також близько 25% плати за аеронавігаційне обслуговування.
За даними Мінінфраструктури, держпідтримку отримають авіакомпанії Windrose, Азур Ейр Україна, Міжнародні авіалінії України і SkyUp, які в березні-квітні 2020 року виконали 170 рейсів для повернення українських громадян на батьківщину.
«Зазначені рейси виконувалися на одному “плечі” з порожнім перегоном повітряного судна. Загальна вартість таких рейсів становить, за даними авіакомпаній, 104,8 млн грн», – розповіли в міністерстві.
Windrose виконала 35 евакуаційних рейсів на 20,4 млн грн, Азур Ейр Україна – 56 рейсів на 40,9 млн грн, Міжнародні авіалінії України – 15 рейсів на 7,4 млн грн, SkyUp – 64 рейси на 36,1 млн грн.
У Міністерстві інфраструктури також назвали умови надання держпідтримки:
  • здійснення пасажирських міжнародних рейсів протягом останніх шести місяців;
  • відсутність справ про банкрутство;
  • не більше шести місяців прострочення податкових платежів;
  • не більше шести місяців прострочення по заборгованості до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
  • не більше шести місяців прострочення заборгованості по платежах за аеропортове і аеронавігаційне обслуговування в повітряному просторі/на території України.
Криклій зазначив, що для виділення фіндопомоги авіакомпаніям необхідно визначити джерело фінансування.
«У 2020 році пасажиропотоки через аеропорти України скоротилися на 65% в порівнянні з 2019 роком, що привело до складного фінансового стану всіх суб’єктів авіадіяльності. Поточна ситуація становить загрозу стабільній роботі транспортної системи України в частині повітряних перевезень і вимагає втручання з боку держави для забезпечення збереження цілісності національної транспортної системи», – сказав міністр.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас