Інвестиції 2021: У які компанії найкраще інвестувати у новому році? — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Інвестиції 2021: У які компанії найкраще інвестувати у новому році?

Особисті фінанси
1316
Попри глобальну економічну кризу, 2020-й рік став роком можливостей для багатьох компаній. Стосується це у першу чергу технологічного сектора. Яскравий приклад – сервіс відеоконференцій Zoom, вартість акцій якого за минулий рік зросла більш ніж на 650%.
У цілому через зміну пріоритетів у роботі – масштабного переходу на віддаленку – минулого року найбільше вигравали розробники хмарних сервісів. Така тенденція продовжиться й у 2021 році. Світ уже не буде таким, як раніше, пандемія коронавірусу внесла свої корективи, у зв’язку з чим, бізнес трансформується, намагаючись прижитися у нових реаліях.
Тому наразі найкраще інвестувати в акції компаній, які пов’язані з біотехнологіями, робототехнікою, фінтех напрямком, хмарними технологіями, штучним інтелектом, доповненою реальністю, а також онлайн навчанням.
«Саме за цими секторами наразі спостерігається зростальний тренд», – зазначає CEO компанії WOTAN Сергій Кравецький. Експерт упевнений, такі компанії мають всі шанси, аби домогтися успіху, як Apple, Microsoft, Google або Facebook. До того ж акції цих технологічних гігантів стали більш доступними для українців. Оскільки на початку грудня 2020 року НКЦПФР надала дозвіл на допуск американських цінних паперів в Україні – Facebook, Tesla, Netflix, Visa, Microsoft, Advanced Micro Devices, Invesco QQQ Trust SM.
«Фізично вони будуть допущені до продажу навесні через мобільний додаток Wotan і брокера «Універ». Потім заведемо ще 90+ інших американських акцій в Україну. Інвестори зможуть легко інвестувати свої накопичення в акції, які зростають у капіталізації та створюють нові технології, нову реальність», – розповідає Сергій Кравецький.
Формуючи інвестиційний портфель, слід звернути увагу на декілька факторів. Перше – фінансове становище компанії. Чим вищий показник виторгу, тим краще це для інвестора. Також слід звернути увагу на заборгованість. Якщо вона більша (співвідношення позикових коштів і власного капіталу), це може говорити про залежність емітента від кредиторів.
Друге – прибутковість акцій. Чим вища прибутковість цінного паперу, тим краще для інвестора. Третє – ліквідність активу. Важливий фактор, від якого залежить, як швидко вдасться купити або продати акцію.
До речі, вітчизняний ринок має ряд емітентів, акції яких доступні для інвесторів – Райффайзен Банк Аваль (BAVL), Центренерго (CEEN), Донбасенерго (DOEN), Мотор Січ (MSICH), Укрнафта (UNAF), Турбоатом (TATM). Але саме той факт, що на ринку відсутня ліквідність і гальмує розвиток українського ринку акцій.
Четверте – волатильність активу. Тут мається на увазі діапазон коливань вартості акції. Звернути увагу на такий момент варто у тому випадку, якщо інвестор планує продати актив незабаром після його придбання. За довгострокового інвестування показник не такий важливий.
П’яте – потрібно обов’язково поцікавитися планами компанії на майбутнє, що допоможе оцінити перспективність підприємства, а також його шанси на успішне зростання.
Формуючи інвестиційний портфель, не варто забувати й про правило диверсифікації. Найкраще вкластися у цінні папери декількох зростальних секторів економіки в рівному співвідношенні. Оптимальним варіантом вважається придбання активів 7-11 компаній.
Ну, і не варто забувати, що економічна ситуація не завжди стабільна, а фондові ринки чітко на це реагують. Тому необхідно постійно тримати руку на пульсі. І в середньому один раз на рік застосовувати метод «ребалансування» – продаж активів, які зросли в ціні, і придбання акцій, що вже подешевшали. У такому випадку експерти радять укладати угоди в обсязі, що дозволяє досягти колишні 10%, які розраховані на частку кожної акції в портфелі інвестора.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас